Ciepło – zimno, czyli kolory, które odmienią Twoje wnętrze

Poczucie ciepła kojarzy Ci się tylko z pastelowymi i „miękkimi” kolorami? W takim razie co powiesz na to, aby urządzić swoje wnętrze w nieco chłodniejszej tonacji? Nie bój się sterylnego efektu końcowego. Wbrew pozorom, masz szansę uzyskać niesamowicie przytulne pomieszczenie. Tylko, jak to zrobić?

Często nie mamy pomysłu, jak powinno wyglądać wnętrze idealne. W końcu ma ono spełniać wszystkie Twoje oczekiwania, być funkcjonalne i estetyczne. Jesteś miłośnikiem jasnych barw, jednak martwisz się, że są one synonimem szpitalnych korytarzy i braku ciepła we wnętrzu? Nic bardziej mylnego. Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych sposobów, które sprawią, że pomieszczenie stanie się niesamowicie przytulne, mimo że wciąż w jasnych kolorach. Czyż nie brzmi to jak Twoje wymarzone wnętrze idealne?

Aranżacja ciepłego wnętrza, które jednak będzie pełne chłodnych barw, często podyktowana jest upodobaniami do natury, morza, poczucia harmonii, która charakteryzuje te żywioły. Właśnie takim sposobem myślenia należy się kierować, podczas aranżacji wnętrza, które ma ze sobą kontrastować. Dobór chłodnych kolorów, które sprawią, że wnętrze mimo to będzie sprawiało przytulne wrażenie, to częsty wybór podczas urządzania nowoczesnej przestrzeni mieszkalnej.

Twoje upodobanie do jasnych kolorów spowodowało, ze całość utrzymana jest w odcieniach bielu, beżu oraz szarości? To doskonała baza do odrobiny kolorystycznego szaleństwa, które przełamie tę monotonię. Co powiesz na kolor turkusowy lub seledynowy, który ożywi wnętrze? Teoretycznie znajduje się on po chłodnej stronie kolorystycznych tonacji, jednak w aranżacji wnętrza daje ogromne pokłady wrażenia ciepła i spokoju. To barwa niezmiernie rzucająca się w oczy, jednocześnie bardzo klasyczna i wysublimowana. Dodatkowo, bardzo często nie jest wykorzystywana, ze strachu przed jej intensywnością.

Połączenie chłodnych kolorów, ale w różnych barwach, świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu, które posiada wydzielone strefy, np. dzienną i jadalną. To również świetna możliwość podkreślenia walorów ściany, na której przywieszony jest telewizor. Dzięki temu uzyskasz dodatkowy efekt, który wyróżni Twoje wnętrze spośród innych.

Chłodne odcienie sprawdzą się świetnie, gdy znajdą się na pojedynczej ścianie w pomieszczeniu. W innym przypadku całość może okazać się zbyt ciemna, wręcz przytłaczająca. Jeśli boisz się takich rozwiązań, postaw na dekoracje w chłodnych barwach. Co powiesz na turkusową kanapę lub dodatki, takie jak wazony na kwiaty czy włochaty dywan?