Jak ustawić sprzęt w salonie – RTV bez tajemnic

To jeden z podstawowych elementów aranżacji salonu. To tutaj odbywa się życie rodzinne, a w wolnych chwilach zasiadasz do obejrzenia ulubionego filmu lub serialu. Jak w takim razie zagospodarować miejsce na sprzęt RTV, aby nie zajmował zbyt wiele miejsca i nie psuł ogólnej aranżacji wnętrza?

living-room-728736_1280

To właśnie salon jest miejscem, w którym najczęściej znajduje się telewizor. Jest to również powierzchnia najbardziej praktyczna, ponieważ nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu ani odpoczynku. Jednak również w salonie należy zwrócić uwagę na odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni na sprzęt RTV. W tym przypadku nie trudno o efekt zagracenia, który zepsuje cały wizualny efekt aranżacji wnętrza.

living-room-728732_1280

Jak ustawić sprzęt RTV?

Bardzo istotnym czynnikiem, który ma wpływ na prawidłowe umieszczenie i odbiór jest miejsce, w jakim będzie znajdował się telewizor. Jego miejsce powinno być pierwszą rzeczą, za jaką się zabierzesz zanim dokonasz zakupu telewizora. To również moment podczas którego musisz się zastanowić, czy wolisz aby ekran wisiał na ścianie czy może na regale, który specjalnie dla niego przeznaczysz. Tutaj również ważny jest jego ciężar, ponieważ na ścianie może znajdować się model, który waży nie więcej niż 20 kg, co jest przeciętną wagą dla większości telewizorów. Na wprost Twojego modelu powinna znajdować się kanapa lub wygodne fotele, aby nie trzeba było niewygodnie wykręcać karku podczas oglądania. Warto pamiętać, że odległość miejsca siedzącego powinna zwiększać się wprost proporcjonalnie do wielkości ekranu. Warto więc zwrócić uwagę na to, jak duży posiadasz pokój i czy rozmieszczenie nie zaburzy jego ogólnego wystroju.

living-room-416035_1280

Co sprawdzi się najlepiej?

Z całą pewnością ekran, który umieścisz na ścianie, jest zdecydowanie bardziej praktyczny. Nie zabiera cennego miejsca dzięki czemu masz możliwość jego późniejszego wykorzystania. To również rozwiązanie dla miłośników kina, ponieważ przypomina salę kinową. Ciekawym rozwiązaniem może być jego umieszczenie na drewniane płycie lub wykończenie go raną, która przypomina obraz. Dzięki temu zyskasz dodatkowy walor estetyczny. Telewizor, który znajduje się na szafce, możesz potraktować jako dekorację, tak samo jak pozostałe dodatki, które znajdują się na Twojej półce. Takie umieszczenie sprawia, że całość prezentuje się bardziej elegancko, jednak wciąż nowocześnie.