Proste triki, które ułatwią Ci przechowywanie ubrań

Masz mnóstwo rzeczy, o które na co dzień się potykasz? Nie wiesz co z nimi zrobić, bo w końcu wszystko jest potrzebne? Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych trików, a wszystko wyda się znacznie prostsze, niż Ci się wydaje.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dotyczy to nie tylko tego, co nosisz, ale także tego, jak o te ubrania dbasz. W końcu to nic trudnego założyć na siebie nowy zakup. Niby zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, jednak w szafach często zobaczyć można ogólny bałagan i rozgardiasz. Nie masz z tym problemu, ponieważ w Twojej szafie nie ma już miejsca nawet na harmider? Przedstawiamy kilka pomysłów, które pomogą Ci uporządkować swój ubrania.

s11

Bardzo wygodne jest wykorzystanie półek. Nie bój się, że całość może wyglądać jak na sklepowej witrynie. Wystarczy, że wykorzystasz przezroczyste pojemniki na obuwie, a każde z nich dokładnie podpiszesz. Unikniesz codziennego tracenia czasu na szukanie idealnie pasującej pary, dodatkowo zyskasz wolne miejsce w szafie. Pamiętaj jednak, że taka ekspozycja powinna być zadbana i czysta. Tylko w takim przypadku będzie wyglądać interesująco i schludnie.

szw1

Świetnie prezentuje się także wykorzystanie wolnostojących wieszaków. Tym sposobem masz miejsce na przygotowanie sobie ubrań do pracy, na następny dzień. Pozwoli Ci to również zyskać dodatkową przestrzeń, która na co dzień zajmowana jest przez grube swetry. Aby całość nie była widoczna, możesz wykorzystać zasłonkę, która odgrodzi część dzienną od części garderobianej. Wystarczy, że ją przymocujesz do ściany. To rozwiązanie to również świetna dekoracja. Pamiętaj, aby wybrać taki materiał, który będzie pasował do reszty pomieszczenia. W tym przypadku nie trudno o przesyt.

sz2

Mama zawsze Ci powtarzała, abyś nie chował rzeczy pod łóżko? Możesz o tym zapomnieć. Wystarczy, że postawisz na model, który ustawiony jest na specjalnych podwyższeniach. W środku znajduje się idealne miejsce nie tylko na pościel, ale także na ubrania, które noszone są cyklicznie. Np. w lecie z pewnością nie sprawdzi się ubranie na narty, natomiast zimą nikt nie pamięta o stroju kąpielowym. Nie chcesz nadwerężać swojego budżetu? W takim razie wystarczy, gdy pod łóżkiem umiejscowisz ciekawie wyglądające pudła, w których umieścisz tymczasowo niepotrzebne ubrania.

Zapisz