Aranżacja salonu z sypialnią, czy to się uda?

Nie każdy ma możliwość urządzić sobie osobną sypialnię. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie oddzielnej przestrzeni w salonie. Jak to zrobić?

         Sypialnia połączona z salonem jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób z małym mieszkaniem lub kawalerką. Nie wymaga dużej przestrzeni, a większość dodatków do siebie pasuje. Największym problemem jest wygospodarowanie miejsca na łóżko. Salon powinien pozostać funkcjonalny i ładny. Jeśli salon jest wystarczająco duży, przeznaczenie miejsca na sypialnię nie będzie problemem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że sypialnia, która powinna być miejscem intymnym, będzie otwarta na obecność gości. Rozwiązaniem może być postawienie na niewielka ściankę działową. Pozwoli ona na wydzielenie części sypialnianej od salonu tak, abyśmy nadal mieli swój prywatny kącik do spania. Jeśli nie będzie dosięgać sufitu, pozwoli na dodatkowe oświetlenie wybranej przestrzeni. Nie stłumi jednak akustyki. Dla miłośników nocnego kina, na ściance można umieścić telewizor z półką na ulubione filmy DVD. Oprócz ścianki działowej, łóżko możemy odgrodzić za pomocą regału na książki lub komody. Pozwoli to na dodatkowe zagospodarowanie przestrzeni przedmiotami, które i tak będą musiały się tam znaleźć. Popularne stało się odgradzanie części sypialnianej za pomocą zasłonki. Wystarczy do tego użyć gęstej firanki lub zasłony, które skutecznie odwrócą uwagę zaproszonych gości. Dobór tkaniny jest bardzo ważny. Musi komponować się z całością wnętrza.

W przypadku sypialni w salonie, powinniśmy zadbać o dodatki. Ważne, żeby były uniwersalne i spójne. Warto zadbać o ładną pościel i narzutę, które będą pasowały do całego wnętrza. Pamiętajmy o kontrastujących poduszkach. Łóżko w salonie nie powinno być punktem centralnym całego pomieszczenia. Dzięki stonowanym kolorom łóżko może być prawie niezauważalne, a wnętrze nie straci na swojej przestronności. Jasne tło będzie idealne dla kolorowych akcentów. Bardzo ważne może być użycie bieli. W salonie mamy zazwyczaj tylko jedno okno. Odbicie światła sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i zadbane.

Sypialnia w salonie może okazać się bardzo oryginalnym rozwiązaniem. Warto przejrzeć pisma o wnętrzach oraz poszperać w Internecie, w poszukiwaniu inspiracji. Dzięki paru trikom zyskamy wymarzoną sypialnię.