Idealne miejsce dla garderoby

Kto nie marzy o własnej garderobie? Przestrzeni, w której każde ubranie znajdzie swoje osobne miejsce i nie trzeba będzie, co rano, przegrzebywać się przez stertę rzeczy? Tylko gdzie ją urządzić?

Dzięki własnej garderobie, unikniesz codziennego oglądania wszystkich swoich ubrań. W końcu będą mogły leżeć pięknie poskładane i każde na swoim miejscu. W takiej garderobie, z pewnością przyda się bardzo dobra wentylacja. Jeśli urządzisz ją obok łazienki, możesz pokusić się również o pralnię. Pozwoli Ci to zaoszczędzić czas, na przemieszczanie się po wszystkich pokojach.

Chciałbyś swoja garderobę umieścić obok wejścia? Pamiętaj, że nie powinna ona skupiać na sobie zbyt dużo uwagi. Powinna pomieścić, przede wszystkim, odzież wierzchnią, obuwie oraz akcesoria, które mogą się przydać, na przykład parasole czy kapelusze. W zależności od Twoich oczekiwań, może również pełnić funkcję komunikacyjną. Pamiętaj, że rzeczy, które chowasz do garderoby, bywają wilgotne. Z tego powodu garderoba powinna być bardzo dobrze wentylowana, aby wchłaniała wszystkie zapachy i nie powodowała starzenia oraz niszczenia się materiałów. Bardzo przydatny będzie drążek, na którym powiesisz wszelkie płaszcze i kurtki. Jego długość nie powinna przekraczać 100 cm, ponieważ może zacząć się wyginać pod ciężarem ubrań. Nie wiesz, czy uda Ci się utrzymać porządek wśród czapek, szalików i rękawiczek? Świetnym rozwiązaniem będą kosze lub przezroczyste szuflady. Obuwie najlepiej będzie się prezentowało na półkach z perforowanej stali. Nie musisz się bać o brud. Z łatwością utrzymasz na nich porządek.

Garderoba przy sypialni, jest marzeniem nie jednej kobiety i niejednego mężczyzny. Z pewnością jest to najpopularniejszy typ garderoby, który bardzo dobrze się spisuje, jako osobne pomieszczenie. Sprawdzi się również, jako przejście do łazienki. Ta garderoba służy jako przechowywanie odzieży, którą nosisz na co dzień i w której chcesz zachować porządek. W takiej garderobie warto wziąć pod uwagę miejsce na delikatne lub gniotące się materiały, takie jak garnitur, delikatne sukienki czy koszule. Najlepiej żeby posiadała drzwi i odgrodziła ubrania od kurzu, z pozostałych pomieszczeń. Jednym z najważniejszych elementów garderoby, jest oczywiście lustro. W końcu jak tu się ubrać, kiedy siebie nie widzisz?

Garderoba przy łazience, jest świetnym rozwiązaniem komunikacyjnym. Może pełnić równie funkcję pralni. Jeśli umieścisz w niej również okno, możesz zdecydować się także na deskę do prasowania. Dzięki temu, wszystkie niezbędne czynność wykonasz w jednym miejscu. Przy okazji uda Ci się zaoszczędzić czas na zbędne bieganie po domu. Zastanawiasz się, czy tkaniny nie będą chłonąć wilgoci? Ważne, żeby odgrodzić pomieszczenie drzwiami, które będą szczelnie je chronić. Jeśli garderoba ma służyć jako przejście pomiędzy pomieszczeniami, na przykład, łazienką czy sypialnią, trzymane w niej rzeczy wato pochować do szaf. Zostaną zabezpieczone przed kurzem i będą wyglądać dużo bardziej estetycznie.