Jak zaaranżować aneks kuchenny połączony z salonem?

Nie jesteś przekonany, czy połączenie kuchni i salonu to dobry pomysł? Martwi Cię jedynie metraż, który wiesz, że w każdej chwili mógłbyś powiększyć? Połączenie kuchni i salonie to obecnie bardzo modne połączenie. Jednak nie tylko o modę tu chodzi. To także bardzo praktyczne rozwiązanie dla małych wnętrz.

W przypadku wnętrz o małym metrażu najlepiej prezentuje się kuchnia, która została połączona z salonem. To nie tylko praktycznie i ładnie się prezentujące rozwiązanie, ale także sprawiające, że wnętrze wyda się optycznie większe. W końcu nie ma tu mowy o niezliczonej ilości ścian, która dzieli pomieszczenia na małe części. Już nie musisz martwić się, że zostawiasz gości samopas, podczas gdy Ty musisz dopilnować ostatnich potraw i przygotować pyszne drinki. Teraz możecie wszystko robić wspólnie, a przede wszystkim – możecie swobodnie rozmawiać. Istotne jest jednak, aby całość była logicznie zaplanowana i aby nie była dla Ciebie utrudnieniem w życiu codziennym. W końcu aneks ma być dla Ciebie ułatwieniem. Przede wszystkim zwróć uwagę na blat kuchenny, który się pojawi. Powinien posiadać on wymiary, które umożliwią Ci swobodne przygotowywanie posiłków.

Świetnie sprawdzi się on w rogu pomieszczenia, wtedy w salonie zaraz obok może znaleźć się kanapa, przy której wypijecie wyśmienitą kawę. Również wszelkie akcesoria, które są w kuchni niezbędne, powinny znajdować się w zasięgu ręki, aby nie było konieczne przemieszczanie się po całej objętości aneksu kuchennego. Postaw także na szafki bez witraży. Powinny być one zakryte, a na wierzchu niech stanie jak najmniej rzeczy. Dlaczego? Ponieważ nadmiar przedmiotów sprawia, że małe pomieszczenie wydaje się być zagracone. Chowaj wszystko, co możesz. Oczywiście, takie sprzęty kuchenne, których miejsce jest na zewnątrz powinny pozostać na swoim miejscu. Nie ma jednak sensu, aby na zewnątrz znajdowały się takie rzeczy jak niezliczone talerze czy opakowania makaronów.

Jednym z rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, jest wydzielenie stref. W tym przypadku na salon oraz kuchnię. Najprostsze będzie zróżnicowanie podłóg, które w momencie rozpoczęcia się kuchni zmienią się na bardziej odporne na zabrudzenia oraz działanie czynników zewnętrznych. To bardzo estetyczne rozwiązanie, które powoduje, że całe mieszkanie jest bardziej zróżnicowane, mimo że do siebie dopasowane.