Wnętrze z lateksu

Jest to coraz popularniejsza metoda na zmianę wystroju wnętrza. Nie da się ukryć, że również bardzo oryginalna. Lateks odmieni każde pomieszczenie, jakie sobie tylko zamarzysz. Sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w pokoju gościnnym. Jak sprawić, żeby był gustowną dekoracją?

Nie musisz już bać się lateksu, który jak do tej pory kojarzył się z czymś tanim i wulgarnym. Na ścianach jest to fantastyczny pomysł dekoracyjny, który nada całkiem nowy charakter wybranemu pomieszczeniu. Możesz go zastosować w kuchni, salonie czy nawet w łazience. Wszystko, to kwestia Twojej pomysłowości oraz odwagi. Sam się przekonasz, że wiele jej nie potrzebujesz. Lateksowe tapety to zdecydowanie nowość na rynku. Jednak jak na nowy produkt, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Pozwalają na zmianę wystroju wnętrza, która zaskakuje, ale równocześnie potrafi być bardzo elegancka. Materiałem z lateksu możesz okleić nie tylko ściany, ale także meble. Jeśli marzy Ci się konkretny wzór, możesz go sam zaprojektować. Jeśli dbasz o ekologię i rozwój naszej planety, z pewnością ucieszy Cię fakt, że tapety z lateksu są ekologiczne, nie posiadają zapachu i nie są łatwopalne. Co więcej, jeśli decydujesz się na lateksowy nadruk, masz gwarancję odporności na promienie słoneczne oraz nadmierną wilgoć. Nie straszne im również wszelkie zadrapania. Cena za m2 zaczyna się od 5 zł. Spokojnie możesz zaszaleć.

111

Zastanawiasz się jednak, gdzie nadruki z lateksu sprawdzą się najlepiej? Nic prostszego! Co powiesz na odnowienie Twoich starych mebli lub poszarzałych ścian? A może lateksu użyjesz jako dekorację dodatków, które znajdują się w pomieszczeniu? Świetnie sprawdzi się na blatach lub poduszkach, które pięknie zdobią Twoją kanapę. Decydując się na takie rozwiązanie masz gwarancję unikalności, ponieważ każdy wzór jest robiony na indywidualne zamówienie i najprawdopodobniej się nie powtórzy. Grafiką, jaką wybierzesz, może być ulubione zdjęcie z wakacji lub motywacyjna sentencja. Lateks sprawdzi się także w pokoju Twojego dziecka, które może okleić swoje ściany postacią z ulubionej bajki. Z pewnością się ucieszy, gdy będzie zasypiać „oko w oko” z ulubioną świnką Peppą. Nadruki z lateksu możesz wykorzystać także na pościeli lub ubraniach. Sprawdzi się on dosłownie wszędzie, a Ty fantastycznie będziesz wyznaczać trendy.

 dz4

Jakie zalety ma lateks? W końcu nie bez powodu zdobył taką popularność. Z pewnością najważniejszą jego cechą jest bardzo proste przyklejanie. Nie potrzebujesz specjalnego kleju czy narzędzi, które Ci pomogą. Tapetę, która posiada nadruk z lateksu, wystarczy zamoczyć w wodzie, a następnie przykleić na ścianę, którą wcześniej delikatnie zwilżysz wodą. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą druku, który jest wyryty na specjalnym papierze z klejem. Warto również przypomnieć o ekologicznych zaletach lateksu. W tuszach używa się naturalnego rozpuszczalnika, czyli wody. Znajdziesz w nich również pigment i granulki lateksu. Powoduje to, że jest całkowicie pozbawiony chemii.