Zostań projektantem – 5 darmowych aplikacji do projektowania wnętrz

Zanim rozpoczniemy remont, zwykle mamy już pewną wizję naszej upragnionej aranżacji. Warto nie tylko ją sobie wyobrazić, ale i stworzyć konkretny projekt, który pomoże wstępnie zweryfikować nasze pomysły. Dawniej wybierało się między zatrudnieniem fachowca a samodzielną pracą nad kartką papieru. Obecnie można z powodzeniem korzystać z aplikacji służących do projektowania wnętrz. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie są płatne. Sprawdź najchętniej używane narzędzia, które są darmowe i zaprojektuj swoje wymarzone wnętrze.

HOMESTYLER http://www.homestyler.com/

Program jest bardzo szybki i łatwy w użyciu, wyjątkowo sprawnie działa w przeglądarce. Wymaga rejestracji w serwisie, warto jednak poświęcić chwilę na tę formalność. Na utworzonym koncie możemy bowiem przechowywać stworzone projekty. Przydadzą się, kiedy zechcemy do nich wrócić.

Homestyler pozwoli nam zaprojektować przestrzeń domu, biura albo ogrodu. Program umożliwia dwie opcje projektowania – na czystej płaszczyźnie albo wgranym rzucie konkretnej przestrzeni.

POWER NET+http://www.homestyler.com/ 

Program stworzony przez polską firmę CAD Projekt K&A. Uniwersalny i bardzo prosty w obsłudze. Rozpoczynamy od wyboru kształtu pomieszczenia i podania jego wymiarów. Teraz już możesz nanosić meble na wyodrębnioną powierzchnię. Opcja podglądu w 3D „urzeczywistnia” nam naszą aranżację.

ROOMSTYLERhttps://roomstyler.com/

Wyjątkowo interesujący program, dzięki któremu projektowanie może być świetną zabawą. Podobnie jak Homestyler, wymaga rejestracji na stronie. Największą zaletą programu jest bardzo duża ilość mebli, które możemy zestawiać w projektach, dzięki czemu nawet najbardziej wybredni użytkownicy mogą czuć się usatysfakcjonowani. Obsługa jest niemal intuicyjna, nie sprawia żadnych problemów.

PCON.PLANNERhttp://pcon-planner.com/pl/

Profesjonalny program, który oferuje wysokiej jakości rendery, które pozwalają na mistrzowskie projektowanie bez specjalistycznej wiedzy na temat 3D. Do wnętrz można wstawiać modele CAD lub skorzystać z biblioteki katalogów producentów mebli. Program umożliwia także stworzenie prezentacji, połączonych z faktyczną skalą i opisowymi tabelami.

IKEA HOME PLANNER 3Dhttp://www.ikea.com/ms/pl_PL/rooms_ideas/splashplanners.html

Program, jak wskazuje nazwa, pozwala umeblować wnętrza wyłącznie produktami z Ikei, ma jednak mnóstwo zwolenników, którzy lubują się w asortymencie tego meblowego giganta. W programie wystarczy klikać na poszczególne elementy, które są tym samym przenoszone do przygotowanego wcześniej szkicu z dookreślonymi przez użytkownika wymiarami.