Co wiesz o AGD do zabudowy?

Masz zamiar wyremontować kuchnię? W takim razie zacznij od zaplanowania swoich działań. W końcu zanim zabierzesz się za jej aranżację, musisz wiedzieć do czego najczęściej będzie Ci służyć. Zastanawiasz się, jak zaaranżować AGD do zabudowy? W takim razie z chęcią Ci pomożemy.

Projektowanie kuchenne co chwilę zmienia swoje kanony. Jednak nadal najważniejszymi wytycznymi jest funkcjonalność i ciekawa aranżacja. Sprzęt AGD stał się nieodłącznym elementem każdej kuchni. Szczegół tkwi w tym, jaki rodzaj wybierzesz i jak go zastosujesz.

kitchen-1224845_1280

Nowoczesny wygląd

To z pewnością atut zabudowy AGD. W końcu kto chciałby mieć w zasięgu wzroku wszystkie sekrety, które spokojnie można pochować do szafki? Nikt przecież nie musi wiedzieć, że będąc na diecie trzymasz w domu swoje ulubione ciastka czekoladowe. W nowoczesnej kuchni bardzo liczy się harmonia dlatego warto zagospodarować każde wolne miejsce, aby pochować niepotrzebne sprzęty i akcesoria. Sprzęt AGD możesz umieścić za frontami szafek. Dzięki temu cała kuchnia nabierze jednolitości. Możesz także postawić na zabawę deseniami, tym samym pastelowa mikrofalówka nie będzie zaburzać powagi marmurowego blatu. Podczas doboru pozostałego sprzętu kuchennego kieruj się minimalizmem, wtedy wymarzony efekt masz murowany. Jeśli chcesz aby Twoja kuchnia posiadała mocny, kontrastujący punkt, zdecyduj co chcesz w niej podkreślić. Zabudowa w kuchni to doskonałe rozwiązanie, ponieważ nic tutaj nie jest przypadkowe oprócz produktów, które używasz do przygotowania pachnącej potrawki z kurczaka. Zabudowa AGD sprawdza się zwłaszcza w kuchniach połączonych z salonem.

kitchen-1543488_1280

Jakie zalety posiada zabudowa AGD?

Z pewnością sprawia, że kuchnia wydaje się optycznie większa. Jest także znacznie bardziej nowoczesna i miła dla oka. To wszystko dzięki jednolitej zabudowie, która nadaje wnętrzu wrażenie harmonii. Jeśli zdecydujesz się na fronty z połyskiem, masz gwarancję lepszego odbicia się światła. Skutkiem jest znacznie jaśniejsze pomieszczenie pełne słonecznego blasku, a wnętrze wyda się bardziej przestronne. Planujesz ciemne fronty? Kuchnia nabierze klasy i elegancji.

Kolejną zaletą jest z całą pewnością czystość. Skorzysta na tym Twój cenny czas, który możesz przeznaczyć np. na odpoczynek po pracy. Zabudowa to tylko pojedyncza powierzchnia, dlatego nie musisz męczyć się z czyszczeniem każdej szparki pomiędzy meblem. Zdecydowanie mniej się brudzi, a zakurzenie jest u niej rzadkością.

home-1416381_1280

Jakie wady ma zabudowa AGD?

Niestety, każde rozwiązanie ma również swoje wady. Z pewnością najważniejszą z nich jest cena, ponieważ nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne rozwiązania kosztują nieco więcej niż podstawowe elementy do kuchni. AGD do zabudowy wymaga również pomocy specjalisty, który taką zabudowę zamontuje. Wymaga ona także dodatkowego zamówienia frontów, a to kolejne koszty. Urządzenia do zabudowy są także znacznie trudniejsze do ewentualnej naprawy. Może się zdarzyć, że aby naprawić zepsutą kuchenkę trzeba będzie wymontować parę szafek.