Farba tablicowa – rozwiązanie dla Twojej kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym pragniemy uzyskać rodzinną i ciepłą atmosferę. To nie tylko pachnące potrawy ale także słowa pełne miłości i wspólnie spędzony czas. Aby podkreślić walory kuchni pełnej uczuć przedstawiamy Ci farbę tablicową. Dzięki niej Twoje słowa miłości spotkają się z każdą bliską Ci osobą.

 

Ostatnimi czasy bardzo modne stało się wykorzystywanie farby tablicowej, jako wykończenie pojedynczej ściany w kuchni. Pięknie się prezentuje i daje możliwość sprawiania sobie i bliskim przyjemności. To również niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pomoże Ci się uporać z codziennymi obowiązkami. W jaki sposób?

 

Czym jest farba tablicowa?

Jest to rodzaj farby, która na Twojej ścianie stworzy idealnie gładki, czarny efekt, który przypomina tablicę. Uwielbiałeś bawić się kredą na tablicy w szkole? W takim razie ta farba będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W kuchni jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, równocześnie prezentujące się bardzo nowocześnie. Najczęściej farbą pomalowana jest ściana, która jest centrum pomieszczenia lub taka, na którą od razu spoglądasz po przekroczeniu progu kuchni. Dzięki temu domownicy zobaczą listę zakupów, jaką im zostawiłeś lub wiadomość z wyrazami miłości. Posiadasz artystyczną duszę? Farba tablicowa daje Ci możliwość kreatywnej zabawy i ciągłych zmian w Twojej kuchni. Nuda nie będzie Ci straszna. Farbą tablicową najczęściej pokrywa się ściany, jednak idealnie nadaje się również do takich powierzchni, jak fronty szafek czy takie nietypowe elementy jak doniczki.

 

Jak malować farbą tablicową?

To nic trudnego, z pewnością samodzielnie sobie poradzisz. Na rynku obecnie farba tablicowa najczęściej występuje pod postacią lateksową lub akrylową. Farby mają szeroką gamę kolorystyczną, dlatego z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Dodatkowo łatwo rozcieńczają się z wodą. Farba tablicowa ma wykończenie matowe. Aby całość posiadała intensywny kolor najlepiej pomalować ścianę kilka razy. Wszystko zależy od mocy koloru, jaką chcesz osiągnąć. Tablica jest zmywalna, a pokryta nią powierzchnia się nie odbarwia. Aby uniknąć dodatkowego bałaganu najlepiej zdecydować się na kredy niepylące. Wprawdzie nie dają one 100% braku pyłu, jednak jest on znacznie mniejszy. Farba tablicowa najlepiej prezentuje się jako wykończenie pojedynczej ściany. Pamiętaj o tym, kiedy zapragniesz zaszaleć i pokryć nią całą kuchnię.