KarmeLOVE – odcień idealny do każdego wnętrza

Kolor, który dodaje optymizmu i energii? Mimo, że należy do palety odcieni ziemi, to jednak jest ogromnie optymistyczny. Wnętrze zaaranżowane w barwach inspirowanych słodkim karmelem sprawia, że przebywanie w nim staje się przyjemnością i nawet kostka czekolady nie powoduje takiej radości. Jak w takim razie zaaranżować „karmelove” wnętrze?

Karmel to kolor, który coraz częściej zdobi współczesne wnętrza. Doskonale komponuje się ze swoimi pochodnymi w postaci m.in. beżu czy jego piaskowego odcienia. To bardzo wdzięczna barwa, ponieważ odpowiednio dopasowana, sprawia że pomieszczenie nabiera ciepła, harmonii i staje się bardziej rodzinne i przytulne. Nie da się ukryć, że karmel to również ogromnie elegancki kolor, który w akompaniamencie delikatnej szarości lub – wręcz przeciwnie – gorzkiej czekolady, staje się bardzo stylowym rozwiązaniem aranżacyjnym.

pexels-photo-189333

Planujesz karmelowe ściany w swoim wnętrzu? Aby nie przesadzić, proponujemy Ci skorzystać z rady profesjonalistów. Jest to bardzo wdzięczny kolor, jednak należy wybrać jego odpowiednią tonację. W tym celu przyda się specjalny zestaw kolorów, który dostępny jest w palecie dostępnej u malarza. Aby dobrze przemyśleć wystrój pomieszczenia, przeglądnij inspiracje, które pozwolą Ci uniknąć wpadki. Baw się odcieniami, porównuj dopasowania kolorystyczne i układ akcesoriów, które będą znajdowały się na tle karmelu. Z pewnością jest to kolor, który wspaniale odnajdzie się w pobliżu dużego okna, przez które wpada światło słoneczne. Słodki karmel automatycznie stanie się bardziej złocisty i jasny.

pexels-photo-140982

Aby karmel prezentował się tak, jak sobie marzysz, postaw na jednolite odcienie. Sam w sobie jest na tyle ciepły i jednocześnie charakterystyczny, że nie ma potrzeby dekorowania go zbędnymi zdobieniami. Aby całość sprawiała spójne wrażenie, pobaw się zbliżonymi do siebie odcieniami w jednej tonacji.

Zdarza się, że wybrany kolor nie jest tym, który planowałeś. W tym przypadku ratunkiem jest farba podkładowa, którą wystarczy pomalować obecną farbę. Karmel stanie się delikatniejszy. Twoje wnętrze ma być stylowe i eleganckie? Warto dodatkowo wyeksponować walory karmelowej barwy. W tym przypadku sprawdzi się wykorzystanie sztukaterii albo stiuku, który podkreśli przejścia kolorystyczne pomiędzy wybranymi odcieniami.

pexels-photo-121537

Podczas gdy to beż bardzo często jest kolorem bazowym, warto postawić na jego bardziej soczystą odmianę. Nie tylko pięknie się prezentuje ale powoduje, że wnętrze sprawia znacznie większą przyjemność. Całość możesz wykończyć dodatkami z ciemnego drewna i srebrnymi bądź delikatnie szarymi akcesoriami. Gwarantujemy karmelove bez grama kalorii.

Zapisz