Czy figurki są w stanie odmienić Twoje wnętrze?

Zastanawiasz się, jaki dodatek sprawia, że wnętrze może stać się całkowicie czymś innym, niż zaplanowałeś? Zdecydowanie są to figurki. W zależności od potrzeb, posiadasz szeroki wachlarz możliwości. Jakie figurki pojawią się w Twoim wnętrzu?

Dekoracją, która coraz częściej spotykana jest w polskich domach, są właśnie figurki. Drewniane, metaliczne, z plastiku, jakie sobie tylko zamarzysz. Możesz postawić zarówno na eleganckie modele, które dodadzą uroku pomieszczeniu, jak również na takie, które sprawią, że minimalistyczna przestrzeń stanie się bardziej orientalna i pełna kolorów. Do wyboru masz figurki matowe oraz takie, które pięknie mienią się na tle wazonów pełnych kwiatów. Najważniejsze, aby wybrane przez Ciebie figurki były spójne z ogólna kompozycja przestrzeni i nie sprawiały wrażenia, że nie pasują do reszty dodatków.

Miłośnicy zwierząt lubią otaczać się przedmiotami, które również świadczą o ich zainteresowaniu. Jeśli do nich należysz, z pewnością spodobają Ci się figurki przedstawiające rasy psów. Bardzo często spotyka się także takie, które wyglądają identycznie, jak Twoje ulubione filmowe zwierzaki. Bardzo częstym wyborem jest także sowa, która przecież świadczy o mądrości i inteligencji swojego nabywcy. Zazwyczaj wybierana jest ona w drewnianej formie, ponieważ wtedy prezentuje się jak najbardziej podobnie do swojego oryginału. Pięknie prezentuje się na półce z książkami lub na kominku, w którym skrzą się płomienie. Jednak nie tylko sowy cieszą się tak ogromna popularnością. Według filozofii fenh shui  wizerunek żaby na figurce ma wspomóc dobrobyt, jaki Cię otoczy. Nie zapominaj oczywiście o zwierzętach preriowych, które uwielbiane są nie tylko na figurkach, ale także jako wykończenie aranżacji wnętrza. Mowa tu oczywiście o tygrysach, czy koniach. Figurki zwierząt często dobierane są pod kątem cech charakteru, jakie posiadają ich właściciele. A jakie są Twoje cechy?

Jeśli Twoje wnętrze zaaranżowane jest w stylu skandynawskim lub industrialnym, doskonale spiszą się figurki drewniane lub metaliczne. Staną się dodatkiem, który dodaje niesamowitego charakteru pomieszczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu minimalizmu. Warto się na nie zdecydować, gdy nie masz w planach wielkiego remontu, a jedynie drobne zmiany w swoim wnętrzu. Baw się dodatkami, a uzyskasz przestrzeń, jaka jeszcze nie raz Cię zaskoczy.