Dodatki, które udekorują loftowe wnętrze

Lofty charakteryzuje prostota i minimalizm. Nie ma tu miejsca na przesadną zabawę kolorami oraz dodatkami. Styl, który utrzymuje się w loftach stawia na surowe formy, jednak z odrobiną ciepła sprawia wrażenie bardziej przytulnego. Jakie dodatki podkreślą charakter Twojego mieszkania?

 

Zarówno w lofcie, jak i w mieszkaniu na niego charakteryzowanym, warto postawić na zdanie „mniej, znaczy więcej”. Dotyczy to nie tylko dodatków, ale także mebli, które znajdują się we wnętrzu. Z pewnością nie wszystko o czym myślisz, jest Ci tak naprawdę potrzebne. Styl loftowy charakteryzuje umiar, dlatego bardzo często nie posiada drzwi w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy salon. Zabierają przestrzeń, która bez nich wydaje się znacznie większa. Również ściany niech pozostaną w swojej surowej formie. W tym przypadku doskonale sprawdzi się wystająca ze ściany instalacja. Posiadasz naturalnie wykonaną ścianę z cegły? Pozostaw ją taką, jaka jest. To kwintesencja stylu loftowego.

Jakie wybrać meble?

Wbrew pozorom, to wcale nie takie trudne. Najważniejszą ich cechą powinna być prostota i minimalizm, ponieważ to właśnie one charakteryzują nowoczesne lofty. Świetnie sprawdzi się metal w postaci szaf, wykończenia łóżka lub krzeseł. Doskonałym rozwiązaniem, równocześnie bardzo modnym, będzie wykorzystanie ciemnego drewna, które wygląda bardzo naturalnie i estetycznie. Nadaje całości nieco cieplejszy charakter i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne. Wnętrze w stylu loft najlepiej prezentuje się w otoczeniu gładkich mebli. Masz ochotę na coś bardziej nowoczesnego i z pomysłem? Obecnie coraz popularniejsze jest wykorzystanie starych, pofabrycznych maszyn, jako element dekoracyjny. Mogą one być tylko atrapą, która pięknie się prezentuje, lub meblem, który będzie w codziennym użytkowaniu. Meble, które pięknie wpiszą się w styl loftowy, to vintage. Możesz postawić na meble stylizowane na starodawne. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem tradycji, poszukaj ciekawych obiektów na pchlim targu. Z pewnością znajdziesz bajeczne modele.

20

Jakie wybrać dodatki?

Industrialne dodatki niewiele różnią się od mebli, które posiadasz w tej stylistyce. Świetnym rozwiązaniem może okazać się lampa w formie żarówki… lub kilku. To modne rozwiązanie sprawia, że całość nabiera nietypowego charakteru i staje się niepowtarzalna. Postaw również na metalowe dodatki w postaci ramki na zdjęcia lub narzędzi kuchennych. Całość możesz wykończyć pojedynczymi, kolorowymi akcentami w postaci poduszek na kanapie i abstrakcyjnego obrazu.