Przedpokój – wizytówka Twojego domu

Musi prezentować się tak, jak chcesz, aby goście odbierali całe Twoje „cztery kąty”. Powinien być dobrze wyeksponowany i zachęcać, do przestąpienia progu Twojego domu. Zobacz, jak zadbać o przedpokój.

Wiele osób bagatelizuje kwestię przedpokoju, bo przecież zaraz się ubrudzi od butów, które nosimy, a nie daj Boże, jeśli masz psa, który uwielbia spacery w deszczu i moczenie łap w kałużach. Niestety, musimy Cię zmartwić, to błąd. Przedpokój to jedno z najważniejszych pomieszczeń, ponieważ zarówno Ty, jak i Twoi goście, widzicie je, jako pierwsze. To również miejsce, które żegna bliskie nam osoby, gdy już planują powrót do swoich domów. Dlatego bardzo ważnym elementem są ściany Twojego przedpokoju, a także jej funkcjonalność, którą powinna spełniać. Powinna nie tylko ładnie się prezentować, ale także być odpowiednio zabezpieczona przed ewentualnymi zabrudzeniami, które na co dzień mogą się pojawić. Z tego właśnie powodu na ścianie Twojego przedpokoju doskonale sprawdzi się zmywalna farba lub okładzina.

pexels-photo-94644

Co powiesz na farbę?

Przedpokój powinien być czysty, schludny i użyteczny. To w końcu w nim przechowujesz wiele elementów, które na co dzień wykorzystujesz, zwłaszcza zimą oraz jesienią. Wcale nie jest trudno pogodzić wszystkie te elementy. Wykorzystanie farby, jako wykończenie ścian, to jedno z najprostszych i jednocześnie najtańszych rozwiązań. Pamiętaj jednak, że koniecznie musi być ona zmywalna. Inna może okazać się nie spełniać Twoich oczekiwań. Z pewnością sprawdzą się ciemne, neutralne kolory, na których nie widać odcisków palców czy delikatnych zarysowań, które mogą powstawać podczas codziennego użytkowania. W przedpokoju ciekawym zabiegiem aranżacyjnym będzie również farba tablicowa, na której możesz wypisać swoje ulubione sentencje lub listę sprawunków.

pexels-photo-201278

A może okładzina?

Z pewnością doda ścianie więcej elegancji. W tym przypadku najlepsza będzie tapeta winylowa, papierowa, koniecznie odporna na zmywanie. Obecnie bardzo modny jest motyw marmuru lub cegły, który również będzie interesująco się prezentował, jako wykończenie ściany. Jeśli marzy Ci się naturalna cegła, koniecznie zabezpiecz ją odpowiednim preparatem, który uodporni ją na osiadanie się kurzu. Ostatnimi czasy bardzo modna stała się okładzina, która przypomina tapicerkę. Nie tylko urozmaici ściany w przedpokoju, ale sprawdzi się także np. jako obicie krzesła, które będzie się w nim znajdować. Niestety, takie rozwiązanie nie należy do najtańszych, jednak z pewnością bardzo efektownych.