Łazienka w stylu retro – czy to możliwe?

 

Styl retro stał się obecnie bardzo popularny. Zdobi już wszystkie pomieszczenia i coraz częściej gości także w łazience. Jak go zaaranżować, aby był nie tylko piękny, ale także funkcjonalny i sprzyjał codziennemu odpoczynkowi, nie zapominając o obowiązkach?

Styl retro najczęściej stosowany jest w bardzo dużych łazienkach lub salonach kąpielowych. Nie da się ukryć, że to właśnie tam znajdują się największe możliwości aranżacyjne. Jednak nie martw się, ze Twój niewielki metraż nie pozwala na posiadanie wymarzonej łazienki. Nic bardziej mylnego. Jeśli zastosujesz się do kilku prostych zasad, aranżacja przebiegnie prościej niż Ci się wydaje.

W łazienkach, które mają zostać zaaranżowane w stylu retro największą rolę odgrywa ceramika, która zostanie użyta. Istotne jest, aby miało one delikatne linie o lekko opływowym kształcie. W retro łazience nie ma miejsca na kanty i ostre zakończenie, ponieważ zaburzają one cała wizję retro łazienki. Obecnie dostępne są także umywalki, które kojarzą się ze starodawnymi baliami lub drewnianymi misami. Najbardziej praktyczne jest ich umieszczenie na blatach lub szafkach, które znajdują się pod umywalką. Nie zapominaj, że w przypadku wyboru ceramiki do łazienki bardzo istotny jest jej odcień. Najlepiej prezentuje się biel, które doskonale podkreśli kolory dekoracji oraz chromowane wykończenia, np. baterii.

Od zawsze marzy Ci się tradycyjna wanna, jednak nie wiesz jak ona powinna wyglądać i jakie miejsce powinna zająć w Twojej łazience? Jeśli masz na tyle miejsca, oczywiście powinna stanąć na środku. Jednak, jeśli Twoja łazienka jest niewielka, niech stanie pod ścianą, jednak fantastycznie będzie się prezentowało umieszczenie baterii na ścianie. Jest to kwintesencja stylu retro. W tym przypadku polecamy zainwestowanie w przesuwany natrysk, który

Styl retro to w głównej mierze dodatki. W tym przypadku najważniejszą rolę odgrywają baterie łazienkowe, które nie powinny odstawać od stylistyki, jaką chcesz uzyskać. Obecnie dostępne baterie, które sprawiają, ze komfort użytkowania jest znacznie prostszy, przyjemniejszy i – przede wszystkim – trwalszy. Całość łazienki niech dopełnią takie materiały, jak kamień czy marmur. Pięknie prezentuje się także drewno. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na jego prawdziwe wykonanie, postaw na tapety, które doskonale będą je imitować. Świetnym rozwiązaniem staną się także delikatne płytki z drobnymi elementami dekoracyjnymi. Całość niech podkreśli bogato rozrośnięta paproć lub drzewo bambusowe.