Czy plakat może udekorować ścianę?

Masz już dość obrazów? W końcu można je spotkać w każdym domu. Plakaty na ścianę, szturmem podbijają ściany całego świata. Może kolejny znajdzie się u Ciebie?

 

         Często mamy problem z wykończeniem białej ściany. Zwłaszcza, jeśli chcemy by wnętrze było nowoczesne. Plakaty na ścianę są idealnym pomysłem dla każdego, kto nie ma ochoty na kolejny obraz. Gwarantują również oryginalność, poprzez przeróżne hasła oraz sentencje. Wbrew pozorom, sprawdzą się w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy przedpokój. Plakat ścienny, pozwala urozmaicić nasze pomieszczenie i nadać mu wyjątkowego charakteru. Musimy jednak uważać, żeby nie zdominował całego wnętrza. W końcu zależy nam, żeby był tylko dodatkiem do pokoju. A co, jeśli chcielibyśmy na ścianie powiesić więcej niż jeden plakat? Wszystko zależy od jego rozmiarów, tematyki oraz kolorów, jakie posiada. Te, które lepiej wyglądają samodzielnie, zostawmy w spokoju. Jedyną ozdobą może być wtedy prosta rama, np. graficzna. Efektowna, ale nie przytłaczająca. Pojedynczy plakat doskonale prezentuje się na głównej ścianie w kuchni lub w salonie. Mniejsze plakaty, lub takie, które tworzą historię, najlepiej połączyć w jedną kompozycję.

Do tej pory, plakaty na ścianę kojarzyły się z pokojami dziecięcymi i powieszonymi w nich postaciami z komiksów. Na szczęście era bohatera mija, a my możemy postawić na coś bardziej klasycznego lub oryginalnego. Jeśli jednak nadal chcemy pozostać w tematyce filmu, na rynku spotkać można wiele plakatów filmowych, teatralnych lub stylizowanych na kinowe afisze z lat dwudziestych Jeśli pragniemy bardziej osobistego dodatku, wystarczy wybrać wymarzony wzór i pójść z nim do drukarni. W pokojach dziecięcych lub we wnętrzach rodem z czasów Andy’ego Warhola, świetnie sprawdzą się komiksowe oraz popartowe plakaty. Nowoczesne oraz industrialne pomieszczenia doskonale dogadują się z geometrycznymi wzorami.

Plakaty na ścianę sprawdzą się przy każdej stylistyce wnętrza. Świetnie wyglądają w kompozycji z fotelem lub kanapą. Plakaty są idealnym rozwiązaniem, żeby podzielić się z gośćmi swoimi zainteresowaniami. Najbardziej popularna jest tematyka muzyczna, sport oraz moda. W przypadku tej ostatniej, plakaty w tym stylu świetnie będą podkreślać charakter naszego biura. Zwłaszcza, jeśli w ich pobliżu postawimy pięknie oprawione, ilustrowane albumy. Plakat ścienny sprawi, że nijakie wnętrze nabierze charakteru, a w zbyt ekstrawaganckim pomieszczeniu lekko zminimalizuje efekt „szoku”.

Najważniejsze żeby plakat był dopełnieniem całego wnętrza oraz stylistyki, jaka w nim panuje. W pokoju w intensywne barwy, postawmy na coś delikatnego. Jeśli jest minimalistyczny, zdecydujmy się na kontrast.