Jakie aranżacje kochają Polacy?

 

Nie da się ukryć, co kraj – to obyczaj. Na wystrój wnętrza, w jakim mieszkamy, mają wpływ nie tylko nasze upodobania, ale także czynniki kulturowe i ekonomiczne. Jakie wnętrza najbardziej kochają Polacy i jakie dodatki wybierają najczęściej?

 

  • Nie da się ukryć, że od kilku lat polskie domy podbija styl skandynawski. Pomimo, że większości z nas marzy się życie w ciepłych krajach, to właśnie Skandynawia stała się miejscem, które inspiruje nas najbardziej. Skandynawskie wnętrze cechuje prostota, minimalizm, tzw. „mniej, znaczy więcej”. Nie jest to nic wyszukanego, jednak robi ogromną furorę. Przyjrzyj się zdjęciom na Instagramie, czy w Google. Większość z nich to właśnie Skandynawia. Ten styl obserwować można zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i ogromnych apartamentach. Najczęściej posiada jasną kolorystykę utrzymaną w odcieniach bieli, beżu, szarości oraz oczywiście pasteli. Całości dopełniają naturalne drewno i wiklina. Styl skandynawski cechuje również ponadczasowość. Wszelkie dodatki są klasyczne, możesz zmieniać je co sezon, jednak nigdy nie wyjdą z mody. Z pewnością jest to bardzo ekonomiczny styl aranżacyjny.

  • Polacy bardzo upodobali sobie również styl nowoczesny. W końcu należy iść z duchem czasu. Wciąż pozostajemy jednak w stylu, który cechuje funkcjonalność. Nowoczesna aranżacja skupia się na oświetleniu. Dodatki oraz meble nie są aż tak istotne, jednak to właśnie światło sprawia, że wnętrze nabiera głębi. Światło musi być koniecznie jasne, najlepiej aby prezentowało designerskie wykonanie. Bardzo istotne są także jasne kolory, jakie pojawią się w mieszkaniu. To właśnie one sprawiły, że jest to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań.

 

  • Modna pozostaje wciąż klasyka. Może być to spowodowane głównie ekonomicznym podejściem oraz funkcjonalnością, ponieważ klasyka nigdy nie przestanie być modna. Oczywiście, ta zaaranżowana ze smakiem. Nie dość, że pasuje do każdego wnętrza i wystroju, na dodatek nie potrzebuje wymyślnych dodatków, a to znaczy, że w prosty sposób możesz ją zaaranżować. Sprawdza się naturalne drewno, imitacje skóry np. na kanapach czy fotelach oraz wielkie akcesoria, jak np. żyrandole czy lustra. Kolorystyka wciąż pozostaje jasna, jednak często spotkać można detale w kolorze brązów oraz beży. Styl klasyczny z pewnością nie należy do ryzykownych. Polecany jest każdemu, kto pragnie mieć stylowe wnętrze, bez ryzyka porażki.