Łazienka w ciepłych kolorach

Łazienka w ciepłej kolorystyce prezentuje się niezwykle przytulnie. Dzięki temu uprzyjemnia nam każdą chwilę, którą w niej spędzamy. Czasy, gdy to pomieszczenie służyło tylko zabiegom higienicznym bezpowrotnie za nami. Teraz to także strefa relaksu, a nierzadko i domowe SPA. Warto poświęcić czas na urządzenie tej ważnej części domu – na pewno się opłaci.

bathroom-1228427_1280

Beże numerem jeden

Odcienie beżu to niekwestionowany numer jeden w łazience urządzonej w ciepłych kolorach. Wprowadzają poczucie równowagi oraz harmonii, nie męczą wzroku i właściwie nigdy się nie znudzą. Doskonale współgrają z nimi odcienie kremowe, a także écru. Najlepiej nanieść je na ściany, które często stanowią jeden z najmocniejszych punktów aranżacji. Pamiętajmy, że w łazience sprawdzą się nie tylko farby, ale także tapety. Trzeba tylko odpowiednio je dobrać, by nie uległy szybkiemu zniszczeniu pod wpływem wilgoci i dużych różnic temperatur.

bathroom-1371961_1280

Meble

Ich ilość należy uzależnić od metrażu łazienki. Nawet najbardziej elegancki komplet nie będzie wyglądał odpowiednio, jeśli zostanie ściśnięty, bo zabraknie na niego miejsca. Większość z nas, zwłaszcza mieszkańcy bloków, nie dysponuje dużymi łazienkami, zatem pamiętajmy o tym przed rozpoczęciem metamorfozy wnętrza.

bathroom-728743_1280

Wybrane meble muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Obok wanny (lub prysznica) i umywalki na pewno przyda nam się przynajmniej jedna szafka i kosz na bieliznę. Modne oraz efektowne jest drewno, dużą popularnością (zwłaszcza w dodatkach) cieszy się wiklina. Naturalne kolory tych materiałów doskonale współtworzą, oparty na wykorzystaniu ciepłych barw, klimat łazienki.

Dodatki

Przy wyborze dodatków obowiązuje ta sama generalna zasada, co w przypadku doboru mebli. Starajmy się nie przesadzać z ilością, stawiajmy natomiast na jakość. Jeżeli łazienka posiada okno, przez które trafia do wnętrza wystarczająca ilość światła dziennego, można umieścić w łazience rośliny doniczkowe. Najlepiej jest ustawić je na parapecie lub niedaleko niego, w bezpośrednim sąsiedztwie źródła światła. Jeśli natomiast łazienka jest nieduża i ciemna, wtedy konsekwentnie ją rozświetlamy. Pamiętajmy, że efektowne skrzyneczki czy pojemniki na kosmetyki mogą pełnić nie tylko pragmatyczną, ale i estetyczną funkcję. Żeby zachować przytulną atmosferę łazienki, sięgnijmy ku przedmiotom w odcieniach czerwieni, pomarańczy lub w kolorze żółtym.