Aneks kuchenny w kawalerce

Kuchnia jest sercem domu. Jak ją zagospodarować, żeby wydawała się większa, a całe wnętrze nabrało przestrzeni?

Większość kawalerek posiada oddzielną kuchnię i pokój mieszkalny. Jednak to właśnie połączenie obu pomieszczeń sprawia wrażenie dodatkowych metrów kwadratowych. Na takie rozwiązanie najlepiej się zdecydować, jeśli planujesz większy remont.

Jednym z rozwiązań na aranżację aneksu kuchennego jest przesunięcie go do pokoju. Należy zabudować go tak, aby przypominał literę U. Od strony pokoju, zabudowę należy osłonić niską. Jest to ścianka z wąskim blatem, która ma około 140 cm. Jest ona świetnym rozwiązaniem dla fanów minimalizmu, którzy nie lubią widoku zbyt dużej ilości akcesoriów. Dzięki temu, takie urządzenia AGD jak lodówka czy płyta grzejna, od strony wypoczynkowej są niewidoczne.

kitchen-673685_1280

Miejsce wypoczynkowe warto wyposażyć w takie przedmioty jak stolik kawowy, fotel oraz rozkładana kanapa, na której będziesz również spać. Idealnie sprawdzi się również jako siedzisko dla gości. Na przeciwko mebli, postaw telewizor i sprzęt grający. Może się tam także znaleźć miejsce na drobiazgi lub ulubione ubrania. Miejsce do wypoczynku najlepiej zorganizować pod dużym oknem, co umożliwi lepszy dostęp światła.

kitchen-728718_1280

Kolejnym rozwiązaniem jest umieszczenie aneksu kuchennego po drugiej stronie kawalerki. W tym przypadku ściankę oddzielającą należy zostawić na swoim miejscu. Przenosząc kuchnię do pokoju, Twój przedpokój okaże się zdecydowanie bardziej przestronny niż się wydawało. Zazwyczaj kawalerki nie mają przedpokoju, a jeśli już, to niewielki. Tym bardziej warto zadbać o jego wystrój. Żeby sprawiał wrażenie osobnego pomieszczenia, oddziel go od reszty mieszkania przesuwanymi drzwiami. Sprawdzą się również jako oddzielenie garderoby. Możesz tu umieść szafę, w której zagospodarujesz miejsce na buty. Jeśli masz wnękę, z którą nie wiesz co zrobić, przerób ją na miejsce na pralkę. Żeby nie była widoczna, wystarczy przysłonić ją ścianką. Jeśli planujesz ją stworzyć, to najprawdopodobniej kosztem łazienki. Staje się ona mniejsza, ale po usunięciu z niej pralki, bez problemu zmieścisz kabiną prysznicową, sedes oraz umywalkę.

Zarówno w przedpokoju jak i w aneksie kuchennym, warto zdecydować się na ceramiczne płytki. Urozmaicą wystrój Twojego wnętrza, oraz stanie się ono znacznie ciekawsze.