Domowa biblioteczka

Posiadasz dużą kolekcję książek i nie wiesz co z nimi zrobić? Chciałbyś, żeby stały na widoku i każdy mógł się nimi zachwycać? Świetnym rozwiązaniem będzie domowa biblioteka, która o każdej porze pozwoli Ci sięgać po ulubioną książkę.

b12

Każdy z nas ma w domu zbiór książek, mniejszy lub większy. Oprócz czerpania z nich przyjemności, mogą być również idealną formą dekoracji salonu, za pomocą zdobionych okładek i kolorowych grzbietów. W zależności od stylu pomieszczenia, domową biblioteczkę możesz urządzić wedle upodobań. W klasycznym wnętrzu, świetnie sprawdzą się ciężkie i ciemne meble oraz drewniana podłoga. Dopełnieniem mogą być perskie dywany, które nadadzą ekskluzywnego charakteru. Jeśli jednak marzy Ci się nowoczesne pomieszczenie, zdecyduj się na jasne ściany oraz podłogę. Charakter podkreślą równie jasne oraz lekkie meble. Doskonałym rozwiązaniem będą przeszklone drzwi w gablotach, przez które widać ulubione książki. Pamiętaj, że styl w bibliotece powinien łączyć się ze stylem całego domu.

b13

Lubisz usiąść w fotelu i zagłębić się w ulubiona lekturę? Postaw go w miejscu, które zapewni Ci ciszę i spokój. Jeśli lubisz czytać godzinami, najlepiej żeby stał blisko okna. Promienie słoneczne doświetlą każdą stronę, dzięki czemu pomieszczenie wyda się cieplejsze. Jeśli nie masz szans na okno, wybierz dobre oświetlenie. Najlepiej z białym światłem, które nie będzie Cię usypiało. Dodatkiem niech będzie koc, który będzie odstawał od całego wnętrza. Dzięki temu, każdy zwróci na niego uwagę i nabierze ochoty żeby pod niego wskoczyć. Bardzo ważny jest również stolik, na który odłożysz wybraną książkę lub postawisz kubek ulubionej herbaty z miodem.

Posiadasz pokaźną ilość literatury? Zdecyduj się na półki po sam sufit. Jest to bardzo efektowne i zapewnia miejsce każdej Twojej lekturze. Chciałbyś ją zamknąć drzwiczkami? Dzięki temu nie będą się kurzyły i nabiorą wrażenia harmonii.

b14

Zastanawiasz się, jaki cudem, w bibliotekach publicznych wytrzymuje strop? Jest on specjalny zaprojektowany tak, żeby wytrzymał duże obciążenie. Jeśli mieszkasz w starym domu, warto wcześniej sprawdzić, czy podoła Twojej kolekcji. Jednym z pomysłowych rozwiązań i stosunkowo nowych, jest biblioteczka wykonana z płyt gipsowo kartonowych. Dzięki temu, masz możliwość dopasować wysokość półek do rozmiarów Twoich płyt oraz książek.