Jak urządzić wymarzony pokój nastolatka?

To bardzo ważny etap życia dla Twojego dziecka. Jednocześnie wciąż lubi się bawić, z drugiej strony stara się już być dorosły. Właśnie taki powinien być również jego pokój. Tylko, jak go zaaranżować, żeby nie tylko podobał się Twojemu dziecku, ale nie był też kłopotem dla Ciebie? Przedstawiamy kilka prostych rozwiązań.

To czas, kiedy dziewczęta marzą o ulubionym aktorze, a chłopcy o grach komputerowych. Pokoje, w zależności od upodobać nastolatka, w większości powinny być kolorowe i pozostawiać pole do ekspresji. Pamiętaj, że to pokój Twojego dziecka, a nie Twój. To ono ma czuć się w nim najlepiej. Pozwól mu na odrobinę szaleństwa.

dz1

Aranżacja pokoju nastolatka, wbrew pozorom, nie wymaga nadmiaru pracy. Często na ścianach pozostają pastelowe kolory, z czasów bycia maluchem. Zdarza się, że w takich pokojach wciąż królują ulubione maskotki i resoraki. To, co dla nastolatka jest najważniejsze, to oryginalność. Przede wszystkim postaw na jego zainteresowania. Pasjonuje się muzyką albo sportem? Niech dekoracją zostaną naklejki ścienne z motywem nut lub gwiazd koszykówki. To ożywi pokój i dodatkowo uwydatni pasję, jaką posiada Twoje dziecko.

beton1

Jakie meble będą najlepsze?

Przede wszystkim te, które z Twoim dzieckiem zostaną na dłużej. Pamiętaj, że nastolatek w swoim pokoju spędza czas ze znajomymi, oddaje się swoim zainteresowaniom, ale także odrabia codziennie lekcje. Całe wnętrze musi posiadać wystarczająco miejsca, aby sprostać tym wymaganiom. Sprawdzą się meble modułowe, które dowolnie możesz formować. Podobnie sytuacja wygląda z biurkiem oraz krzesłem. Gdy postawisz na takie modele, które „rosną” razem z dzieckiem, najprawdopodobniej jeszcze długo nie będziesz musiał myśleć o nowych meblach. W końcu nastolatkowe już tak szybko nie rosną. Sprawdzi się także wygodne łóżko z licznymi pojemnikami na pościel. Dzięki temu unikniesz dodatkowego bałaganu, który mógłby powstać podczas codziennego ścielenia łóżka. Pamiętaj, że w przypadku pokoju nastolatka, najlepiej sprawdzają się meble, które posiadają wiele funkcji. Wszystko może zostać sprytnie pochowane, a Twoje dziecko zyskuje dla siebie znacznie więcej wolnej przestrzeni. Twój córka uwielbia modę? Co powiesz na wysokie lustro, które ozdobi jej szafę? To nie tylko stylowy gadżet, ale także rozwiązanie, które optycznie nada głębi pokoju Twojego dziecka.