Przytulne wnętrze na jesień – jak je stworzyć?

W powietrzu czuć już zapach jesieni. Za oknem migoczą kolorowe liście, a na świerkach pojawiają się oznaki chłodniejszej pory roku. Pomimo tego to właśnie jestem jest porą roku, która tak przyjemnie kojarzy nam się z połyskiem młodych kasztanów i ulubioną książką, którą czytasz pod równie sentymentalnym kocem. Jak zadbać o jesienną aurę również w swoim wnętrzu?

Jesteśmy przekonani, że gdy myślisz „jesień” to oprócz deszczu i chlapy za oknem myślisz sobie o kolorowych liściach w odcieniu żółtym, pomarańczowym i czerwonym oraz o kasztanach i żołędziach, które co rusz spadają z drzew. To właśnie one stają się dekoracją, dzięki której pomieszczenie w którym się znajdujesz nabiera romantyzmu i staje się pełne ciepła i miłości. W końcu co może być piękniejszego od czasu spędzonego z bliskimi? Ten moment można w prosty sposób zatrzymać i zachować jako dekorację, na którą codziennie spoglądasz i przypominasz sobie przyjemne chwile.

Jesień to czas, w którym cenimy sobie ciepło i spokój. Po pracy uwielbiamy wracać w domowe pielesze. To właśnie miękki koc, ulubiona lektura lub dobry film są kwintesencją tego, co daje nam jesień. A co daje? Poczucie błogiego spokoju, który zmącić może jedynie skrzący się ogień w kominku i wartka akcja w książce. Akompaniamentem niech będzie muzyka Leonarda Cohena i grzane wino, które doprawione szczyptą pomarańczy i goździków staje się napojem, bez którego nie wyobrażasz sobie żadnego wieczoru. Zwłaszcza, gdy cały dom pachnie szarlotką lub pieczywem obsypanym cynamonem. Niech cynamonowe będą także dekoracje, jakie znajdą się w Twoim domu, w Twojej oazie, z której nie masz ochoty wyściubiać nosa.

Rozumiemy, że to właśnie tam Ci jest najlepiej. Z bliskimi oraz ukochanym przyjacielem – psem, który niezdarnie gramoli się, aby umościć sobie miejsce na Twoich kolanach. W tym momencie nie potrzeba Ci nic więcej poza jesiennymi dekoracjami w postaci zapachowych świec oraz jesiennych kwiatów w doniczkach, które cieszą Twoje oczy i nos. Niech również akcesoria staną się elementem, który nastraja Cię do cudownego spędzania czasu. Poduszki w kolorach liści, miękki dywan, po którym stąpanie boso stanie się przyjemnością i zasłony, które nadadzą romantyczny nastrój nie tylko w sypialni, ale także w salonie.

Jesień to piękny czas. Wykorzystaj go spędzając czas z bliskimi, ale również aranżując wnętrze, które pomoże Ci się cieszyć każdą chwilą. Musisz się spieszyć, ponieważ niebawem nastanie zima, a z nią dekoracyjny gwar i elegancja bieli.