Jak zaaranżować kuchnię z czarnymi meblami?

To nietypowe rozwiązanie, jednak dające wiele elegancji. Czarne meble sprawiają, że przestrzeń staje się niepowtarzalne i nietuzinkowa. To zdecydowanie rozwiązanie dla odważnych, którzy nie boją się ryzyka. Zobacz czy jesteś jednym z nich.

Obecnie bardzo modny jest minimalizm w formie i kolorach. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, aby ich pomieszczenia nie sprawiały wrażenia niespójnych, zagraconych, niezorganizowanych. Proste formy to również proste rozwiązania, które za tym idą. Nie ma się co jednak przejmować, przecież nie zawsze trzeba sobie utrudniać życie, ani stawiać na udziwnienia. Wśród miłośników minimalizmu dominuje biel w kuchni, jednak coraz częściej spotkać można ludzi, którzy decydują się na odrobię kontrastu i stawiają na czerń. Zwłaszcza, jeśli chodzi o meble kuchenne, które mają być nie tylko piękne, ale i praktyczne. Miłośnicy czarnych mebli zazwyczaj nie są zwolennikami sielskiego klimatu i rustykalnych aranżacji. Stawiają na elegancję, ale także odważną nowoczesność.

Czarne meble bardzo często wykorzystywane są przez projektantów we Włoszech.  To właśnie oni upodobali sobie chęć zmian i postawienie na klasykę, jednak w nieco innej odsłonie. Wyjątkowo pięknie prezentuje się czerń zwłaszcza na zdjęciach, dlatego przeglądając Internet, z pewnością sam marzysz o takim rozwiązaniu. Jeśli masz taką ochotę – ryzykuj. Pamiętaj jednak, że mebli nie kupuje się tylko na jeden sezon. Nie da się ukryć, że czarne meble najlepiej prezentują się w dużych kuchniach, które dodatkowo są niesamowicie dobrze oświetlone. W końcu czerń optycznie pomniejsza. Mała przestrzeń może okazać się ciasna i ciemna, co nie sprzyja codziennym rytuałom śniadaniowym i kuchnia szybko może okazać się miejscem, w którym nie masz ochoty przebywać. Zanim postawisz na realizację kuchni z tak ciemnymi meblami, poproś projektanta o wizualizację. Oczywiście, weź poprawki na możliwości komputera, które pokażą Ci wnętrze jaśniejsze i bez akcesoriów, które tam będziesz posiadał. W tym przypadku musisz posłużyć się swoją wyobraźnią.

Jesteś pewien, że chcesz posiadać czarne meble? W takim razie zastanów się, jakie powinny mieć fronty. Stawiasz na mat, półmat, a może połysk? Od tego zależy Twój przyszły sposób użytkowania oraz funkcjonalność. Błysk sprawia, że przestrzeń wydaje się optycznie większa, natomiast są trudniejsze, jeśli chodzi o utrzymanie czystości. Warto zastanowić się nad takimi rzeczami, zanim postawisz na tak nietypowe, jednak piękne rozwiązanie.