O pojemnikach i schowkach – sztuka przechowywania

Często gromadzimy przedmioty, które z roku na rok zajmują w naszych mieszkaniach coraz więcej miejsca. Ciężko jest rozstać się z ulubionymi pamiątkami rodzinnymi, sukienkami, w które jeszcze kiedyś się zmieścisz, czy z kolejnymi zbieraczami kurzu, które dostałaś w prezencie na ostatnie urodziny. Tylko gdzie to wszystko przechowywać? Odpowiedź jest prosta – w schowkach i pojemnikach.

Bedroom interior

Schowki wbudowane

Odpowiedzą na problemy z brakiem wolnego miejsca są praktyczne meble ze schowkami. Łóżko z pojemnikiem na pościel, w którym z powodzeniem da się również przechować, np. zimowe ubrania – najlepiej wcześniej zapakowane w funkcjonalne worki próżniowe – nie musisz planować zakupu nowego łóżka. Wsuń pod ramę – o ile jest pod nią wystarczająco dużo miejsca – wykonane na zamówienie szuflady z kółkami lub tekstylne pojemniki z przegródkami. Na rynku istnieje szereg produktów ułatwiających przechowywanie, tj. stolik z szufladkami na drobne przedmioty, pufy z wbudowanym schowkiem, kanapa z miejscem na gazety czy półką. Możliwości jest bardzo dużo, wystarczy, że poszperasz w Internecie, a na pewno znajdziesz idealne rozwiązanie dla swojego mieszkania.

children's bedroom

Zabudowa przestrzeni

Świetnym rozwiązaniem są półki albo wszelkiego rodzaju szafki. Cechuje je niebywała funkcjonalność i można je zamontować praktycznie wszędzie: czy to nad wanną w łazience czy. nad kuchennym blatem. Poukładasz w nich wszystko, co przyjdzie Ci do głowy: przyprawy, kosmetyki i najróżniejsze bibeloty. Zabudowa kątów to tylko jedna z wielu opcji. Z powodzeniem możemy zabudować również schody, wnęki, czy przestrzeń pod sufitem lub parapetem. Co powiecie na podręczny barek we wnęce albo regał pod parapetem? Warto pomyśleć o zabudowaniu regałów pod sam sufit. Ten patent sprawdzi się szczególnie w kuchni, gdzie każde miejsce jest na wagę złota. Ważne jest, aby nie utrudniać sobie życia, w szafkach pod samym sufitem przechowuj przedmioty z których korzystasz najrzadziej.

28

Schowki mobilne

Wszystkie kartony, pudła, kosze, organizery – to najmniej kosztowne i najczęściej wybierane rozwiązanie. Wybór jest ogromny, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup któregoś z pojemników, zastanówmy się co chcemy w nim przechowywać. Zabawki? Najlepszy będzie mobilny pojemnik z pokrywką na kółkach, który dodatkowo może pełnić funkcję samej zabawki. Kartonowe pudełko, które można opisać najlepiej sprawdzi się w porządkowaniu zdjęć i pocztówek. Pojemniki możemy dopasować do wystroju wnętrza i tym sposobem poza funkcją przechowywania mogą być pięknym dodatkiem.

Sztuka organizacji przestrzeni wcale nie jest taka trudna. Jeżeli ją opanujemy możemy zyskać nie tylko dodatkowe miejsce, ale i porządek, który na pewno poprawi nam samopoczucie.