Przedwiośnie, czyli pora zrobić porządek

Rozpoczyna się czas remontów i delikatnych zmian w wystroju wnętrza. To również pora na wykonanie szeregu czynności, które przygotują Twoje wnętrze na przyjście wiosny. Za co zabrać się najpierw i jak to zrobić? Przedstawiamy Ci kilka porad, które pozwolą Ci szybko uporać się z wiosennymi porządkami.

Wiosna to idealny moment na zmiany. Nie musisz od razu brać się na wielki remont. Wystarczy, że zrobisz wiosenne porządki, a przy okazji posegregujesz rzeczy, które są Ci potrzebne na co dzień, a o których już dawno zapomniałaś. Z pewnością nie wszystko musi znajdować się w zasięgu Twojego wzroku. Taki zabieg sprawi, że w Twoim domu nie tylko zagości ład, ale także więcej miejsca. Jak tego dokonać?

living-room-416035_1280

  1. Zacznij od okien. Przez zimę na pewno straciły na swoim blasku, a to przecież one są Twoją wizytówką. Zamiast tradycyjnej szmatki, użyj ściągaczki wody, którą stosuje się do szyb. To znacznie prostsze i mniej czasochłonne rozwiązanie.

  1. Nie zapomnij o żarówkach, które już dawno zapomniały, jak to jest być czystym. W przypadku lamp oraz żyrandoli najlepiej sprawdzi się szczotka wykonana z wełny, którą wyczyścić każdy fragment. Do czyszczenia żarówek wykorzystaj szmatkę z mikrofibry, jednak uważaj, aby nie zmoczyć metalowej części żarówki. Pamiętaj również, że żarówkę czyśćmy zawsze po jej wykręceniu.

  1. Żaluzje są kolejnym elementem, o którym się często zapomina. Jeśli posiadasz model wykonany z drewna, wystarczy, że przetrzesz je raz czy dwa razy do roku. Do tego potrzebny Ci jest tylko płyn do czyszczenia drewna oraz wygodna gąbka, która pomoże Ci zebrać kurz. Posiadasz żaluzje wykonane z aluminium? Polecamy czyścić je na zewnątrz.

dr1

  1. Pozbądź się plam, które namnożyły się w Twoim domu podczas zimy. Niestety, ale koc, który przykrywał Twoją kanapę, już przestanie się sprawdzać, jako zamaskowanie plamy po kawie. Na przyszłość możesz zastosować produkty, które już wcześniej zadbają o to, aby plamy nie okazały się problemem.

  1. Wiosna to również czas, aby zmienić swoją pościel, obrusy oraz wszelkie tkaniny, jakie się u Ciebie znajdują. Niech królują kwiaty, zarówno te mniejsze, jak i duże wzory.

  1. Nie zapomnij również o odświeżeniu swojego dywanu, a także lodówki. Przez zimę potrafi nagromadzić się w niej sporo bakterii, po używanych dotychczas produktach. Wczesna wiosna to czas, kiedy zaczyna się rozsiew warzyw i owoców. Koniecznie zrób im miejsce w lodówce, aby cieszyć się ich smakiem i świeżością.