Przygotuj się na zimę – biokominki

Z pewnością jest to najprostsze rozwiązanie dla każdego, kto nie może sobie pozwolić na prawdziwy kominek, w którym strzelają równie realne iskry ognia. Jednak biokominek to świetne rozwiązanie nie tylko na aranżację wnętrza, ale także na jego ocieplenie.

Biokominki to świetne rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców dużych domów, ale także mieszkań. Doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Jedyne co musisz zrobić, to przeznaczyć na nie odpowiednią ilość miejsca. Do wyboru masz biokominki, które wiszą, ale także takie, które są stojące lub mają zamontowane specjalne rolki. Są nie tylko piękne wizualnie, ale także doskonale ogrzewają wnętrze. W końcu małymi krokami nadchodzi zima, warto zadbać o ciepło domowego ogniska. Biokominki świetnie się do tego nadają.

restaurant-383087_1280

Jaki biokominek wybrać?

Z pewnością musisz się zastanowić, gdzie go umieścisz. Nie powinien zagracać pomieszczenia, ani optycznie go pomniejszać. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jeśli zdecydujesz się na masywny model, automatycznie utracisz znaczną ilość miejsca w pomieszczeniu. Dlatego doskonale sprawdzi się w dużych wnętrzach, takich jak duży salon, w którym przyjmujesz gości i spędzasz czas wolny. Zwłaszcza zimą biokominek znajdzie tam swoje zastosowanie, podczas gdy będzie ocieplał wnętrze.

Jeśli planujesz biokominek w mniejszym pomieszczeniu, postaw na model wiszący. Potrafi zachwycić swoim designem, dodatkowo równie dobrze ogrzewa i nie zajmuje miejsca. Model napędzany biopaliwem powoduje, że nie musisz bawić się w jego instalację, ponieważ nie jest potrzebna. Taki biokominek nie wydziela zapachu oraz żadnego dymu. Nie musisz się bać, że zapach, który wydobywa się z kuchni, zostanie stłumiony obłokami ogniskowego zapachu. To właśnie biospalanie powoduje, że pomieszczenie się ociepla. Wiszące biokominki doskonale sprawdzają się na ścianach pokrytych ciekawym wzorem. Co powiesz na tapetę w formie graficznych printów, albo fototapetę z motywem natury, np. lasu? Biokominek idealnie będzie się komponował.

living-room-1078916_1280

Dziwić może fakt, że biokominki przypominają nowoczesne, płaskie telewizory. Niech Cię nie zmyli ich wygląd, ponieważ potrafią ogrzać, jak niejeden, zdecydowanie większy model.

Jakie zalety posiadają biokominki?

Znaleźć możesz także modele, w których sam wybierasz, czy chcesz je powiesić na ścianie czy postawić. Zaletą biokominków jest podwójne palenisko, które wydłuża czas palenia, a tym samym jego wydzielanie ciepła. Jeśli zdecydujesz się na biokominek z ceramicznym wkładem, który znajduje się wewnątrz biokominka, masz gwarancję, że będzie on skutecznie pochłaniał bioetanol. Istnieją również modele mini biokominka, które doskonale sprawdzą się na przykład na tarasie czy w ogrodzie. Jesień szybko minie, ale przecież czeka nas jeszcze mnóstwo przyjemnych wieczorów pod kocem.