Funkcjonalna łazienka dla dwojga – przepis na aranżacyjny sukces

Przez tyle czasu łazienka była Twoją osobistą przestrzenią, do której wstęp mieli tylko goście. Jednak od niedawna dzielisz ją ze swoją drugą połówką. Jak sprawić, żeby pomieszczenie było funkcjonale, a zarazem ładne? Podpowiemy Ci jakie rozwiązania zastosować, aby każdy znalazł dla siebie odrobinę miejsca.

Aranżacja łazienki zawsze jest wyzwaniem, bez różnicy czy urządzasz ją tylko dla siebie czy także dla partnera. Nie może być zagracona i konieczne jest miejsce na wszystkie niezbędne akcesoria oraz armaturę. Łazienka jest także miejscem w którym projektanci dwoją się i troją, aby zadowolić swoich klientów. Planujesz jednak samodzielnie zabrać się za jej aranżację? Zanim zaczniesz projektować swoją wymarzoną łazienkę, pamiętaj że najważniejszy jest pomysł. W końcu przestrzeń ma odpowiadać potrzebom dwóch osób. Jak stworzyć poczucie komfortu w łazience? Najważniejsza jest funkcjonalność nie tylko mebli, ale także przyborów. Duże znaczenie odgrywa również zagospodarowanie przestrzeni.

Jak podzielić role w łazience?

To bardzo ważna część podczas aranżacji łazienki. Przecież nikt nie może czuć się pominięty. Podział ról sprawdzi się również podczas doboru armatury. Zbawienne może okazać się posiadanie umywalki z dwoma otworami na baterię, która umożliwi jednoczesne korzystanie Tobie i Twojemu partnerowi. Sprawdzą się także osobno podzielone umywalki z szafkami. W końcu nikt nie będzie przestawiał Twojego ulubionego kremu. Duża przestrzeń w łazience jest konieczna, jeśli planujesz korzystać z niej we dwoje. Zdecydować się możesz także na małe narożne szafki, które doskonale pomieszczą Wasze bibeloty.

łaz1

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

W łazience przeznaczonej dla dwóch osób nie ma miejsca na niepotrzebne rzeczy. Nic nie może być przypadkowe i nawet lustro powinno spełniać więcej funkcji, niż tylko dekorować pomieszczenie. Doskonale sprawdzi się w formie szafki, która została ukryta pod taflą lustra. Dzięki niej nic nie będzie stało na widoku, a tym samym łazienka stanie się bardziej minimalistyczna i wizualnie czysta. Jeśli do tego Twoja szafka będzie mieć wbudowane miejsce na gniazdko elektryczne dodatkowo ułatwi Ci to codzienne przygotowywanie się do pracy czy chwile relaksu.

łaz

Co z tą armaturą?

Nie powinno Ci to spędzać snu z powiek. Najważniejsze, żeby była funkcjonalna, nie zajmowała wiele miejsca oraz nie była zbyt ekstrawagancka. Moda szybko lubi się zmieniać, a szkoda by było co chwilę inwestować np. w nową toaletę. Sprawdzą się zwłaszcza takie, które nie posiadają kołnierza. Umożliwia to zachowanie większej czystości i higieny, dodatkowo wygląda to bardziej elegancko i nowocześnie. Nie zapominaj, że sprawdzi się także posiadanie osobnej toalety i bidetu, co również pozwala na zachowanie większej czystości.

łaz3

Pod prysznicem czy w wannie?

Odwieczny dylemat. Ty lubisz długie kąpiele w wannie, natomiast Twój partner woli szybki prysznic zwłaszcza, gdy goni go czas? Bardzo trudno jest pogodzić potrzeby i upodobania dwóch osób jednocześnie. Mimo to warto spróbować, aby obie osoby czuły się zadowolone. Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie jednego i drugiego. Do niedawna pomysł niemożliwy do zrealizowania, teraz podbija łazienki na całym świecie. Wystarczy, że w wannie zamontujesz funkcję natryskową z oddzielającą szybą. Dzięki temu unikniesz nadmiaru wylewającej się wody. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku najlepiej sprawdzi się głęboki brodzik. Jeśli już wiesz, że szyba mogłaby Ci przeszkadzać, rozwiązaniem może być również rozsuwany parawan.