Poznaj sekrety doskonałej sypialni

Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w Twoim domu. Przedstawiamy Ci sekrety idealnej sypialni. Sprawdź, czy wszystkie z nich już zastosowałeś? Nie? W takim razie nie ma na co czekać.

  1. W sypialni powinieneś się relaksować

Niby o tym wiadomo, ale często to właśnie sypialnia staje się równocześnie miejscem, w którym pracujesz. Zamiast o odpoczynku, ciągle myślisz o nowych obowiązkach. Z pewnością jesteś świadomy, że ani nie odpoczywasz, ani nie oddajesz się w pełni powierzonym zadaniom. W końcu łóżko tak bardzo woła. Z sypialni powinieneś również usunąć wszystko, co kojarzy Ci się z pracą. Mam na myśli dokumenty, segregatory czy notatniki. Jeśli masz taką możliwość, biurko przestaw do osobnego pomieszczenia. Z pewnością dużo lepiej spełni swoją funkcję na przykład w salonie. Idealna sypialnia powinna umożliwiać Ci wyciszenie się oraz regenerację sił po ciężkim dniu. Również jej wystrój powinien uspokajać i nastrajać. Najważniejszym elementem jest idealnie dobrane łóżko.

bed-1348721_1280

  1. Nie zapominaj o tym, jak istotny jest kolor

On również może pozwolić lub uniemożliwić Ci odpoczynek. W końcu nie ma nic gorszego niż wzory na ścianie, które Cię drażnią lub które Cię rozpraszają. Na ścianach sypialni postaw na kolor, który Cię uspokaja i poprawia Twoje samopoczucie. Kolor niebieski oraz pastele mają za zadanie Cię wyciszyć, natomiast zieleń uspokaja i odpręża wzrok. Lepiej zrezygnuj z jaskrawych barw i takich, które będą ze sobą kontrastowały. Oczywiście sprawdzi się również tradycyjna kolorystyka. Jasne barwy optycznie powiększą wnętrze oraz umożliwią odbicie światła. Poranki od razu staną się bardziej przyjemne.

bedroom-668751_1280

  1. Funkcjonalne oświetlenie

Światło to nieodłączny element każdej sypialni. Powinno być jasne i najlepiej usytuowane tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Warto również postawić na takie rozwiązania, w których sam zdecydujesz, które światło będzie Ci teraz potrzebne. Nie zapominaj o lampce nocnej, która pozwoli Ci czytać ulubione książki, nie obciążając wzroku. Doskonale sprawdzą się również lampy podłogowe.

bedside-1208194_1280

  1. Delikatna pościel

Często o niej zapominamy i skupiamy się jedynie na wygodnym łóżku. Jednak to właśnie pościel gwarantuje nam, że noc będzie przespana a Ty obudzisz się wypoczęty. W zimie zadbaj o materiał, który Cię ogrzeje. Natomiast latem postaw na delikatne materiały, takie jak jedwab. Czyż odpoczynek nie stanie się teraz przyjemniejszy?

bed-1575491_1280

  1. Przemyśl, jakie meble wybierzesz

Przede wszystkim powinny być one funkcjonale i nie zagracać pomieszczenia. Postaw na modele wielofunkcyjne, które nie będą zabierały cennej przestrzeni. Przy łóżku możesz postawić kufer lub ławeczkę, w której schować koce oraz pościel. Świetnie spełnią również funkcję siedziska, podczas ubierania się.