Lustro – dodatek, który odmieni Twoje wnętrze

Nie masz pomysłu na dekoracje, którą sprawią, że Twoje wnętrze będzie niepowtarzalne i pełne blasku? Z pomocą przychodzi lustro. Nie tylko pięknie uzupełni przestrzeń, ale także sprawi, że stanie się ona optycznie większa i bardziej elegancka.

pexels-photo-271800

Lustra należą do tej grupy dodatków, które potrafią diametralnie zmienić wystrój wnętrza, niewiele robiąc. Wystarczy, że takie lustro pojawi się na Twojej ścianie albo szafie, a całe pomieszczenie wydaje się bardziej stylowe i jasne. Wszystko za sprawą światła, które odbija się w tafli. Zwłaszcza, jeśli lustro umieścisz w pobliżu okna, przez które na co dzień wpadają strugi słonecznego blasku. Od razu chce się żyć. Lustro również rozbudza wyobraźnię. Któż nie jest ciekaw co się kryje za nim? Lustra są obecnie bardzo cenionym dodatkiem. Zwłaszcza, jeśli postawisz na takie, które wykonane jest w eleganckiej, designerskiej lub wręcz przeciwnie, renesansowej ramie. Wszystko zależy od pomieszczenia w którym się ma znajdować. Ważne, aby pasowało do całości lub było jej przeciwieństwem, które jednak idealnie się komponuje i oddaje Twój styl i charakter. W końcu ma ono być Twoim odbiciem.

pexels-photo-226109

Gdzie sprawdzi się lustro?

Z pewnością jest to świetne rozwiązanie do przedpokoju. Wyda się on optycznie większy i bardziej przejrzysty. Nie tylko możesz się w nim przeglądać, co jest bardzo istotne gdy na przykład idziesz do pracy lub na randkę, ale także rozświetlisz pomieszczenie, które zazwyczaj pozbawione jest okien. Podczas aranżacji przedpokoju wszystkie optycznie powiększające triki są dozwolone. Oczywiście, w granicach rozsądku. Jeśli posiadasz niewielki przedpokój, lustro może zostać umieszczone na zabudowanej szafie. Świetnie będzie się również prezentowało umieszczenie kilku luster na ścianie, które stworzą lustrzany labirynt, galerię.

pexels-photo-276728

Lustra często są również umieszczane w salonie, jednak tam sprawują jedynie walor dekoracyjny. W tym przypadku sprawdzą się zwłaszcza zwierciadła, które umieszczone będą w nietuzinkowej ramie. Może stać się ono tłem dla pozostałych dekoracji lub główną atrakcją Twojego salonu. Na co się decydujesz? Całość udekoruj kwiatami doniczkowymi, które pięknie kwitną. Sprawdzą się świeże, cięte kwiaty, które nadadzą wnętrzu lekkości, na przykład piwonie czy eustomy.