3 pomysły na pokój dla gimnazjalisty

Urządzenie pokoju gimnazjalisty to spore wyzwanie. Młodszy nastolatek zrezygnował już zapewne z zabawek, ale nie chce także mieszkać w „dorosłym” wnętrzu, które uważa za nudne. Przy urządzaniu wnętrza zawsze bierz pod uwagę gust jego młodego właściciela/właścicielki.

Główne wytyczne to zatem funkcjonalność, swoboda i fantazja. Bardziej szczegółowe zależą od płci i gustu nastolatka. Przedstawiamy trzy pomysły, które można potraktować jako inspiracje. 

Pokój w styl nowoczesnym

Nastolatki chętnie podążają za modą, zatem warto rozważyć urządzenie wnętrza w nowoczesnym stylu. Pokój „na topie” musi być przestronny i pozbawiony nadmiaru przedmiotów. Taka aranżacja ma jeszcze jedną dobrą stronę: łatwiej utrzymać pokój w czystości.

Sporą metamorfozę przeszły łóżka – modne zaopatrzone są często w system szuflad, w których chowamy już nie tylko pościel, ale i różne drobiazgi. Interesujący gadget to kolorowe nakładki na rączki, dobrane na przykład do koloru narzuty czy ozdobnych poduszek. Te same nakładki można umieścić na uchwytach pozostałych mebli, co poleca się zwłaszcza wówczas, gdy kupujemy je w zestawie.

working-791175_1920

Na ścianach doskonale prezentują się plakaty w antyramach. Ich treść nastolatek z pewnością bez problemu dostosuje do swoich aktualnych zainteresowań

Wnętrze w stylu retro

Propozycja dla romantycznych nastolatek zakochanych w świecie Ani z Zielonego Wzgórza oraz innych bohaterek powieści Lucy Maud Montgomery. Przytulny pokoik w stylu retro będzie na pewno doskonałym azylem dla marzeń.

Jak urządzić taki pokój? Nie chodzi o powrót do XIX wieku – nawet najbardziej zachwycona taką stylistyką dziewczynka nie zrezygnuje przecież z telefonu komórkowego czy internetu. Chodzi o stworzenie atmosfery sielskości i zaaranżowanie wnętrza tak, żeby było jak najbardziej przytulne.

kids-room-275862_1920

Idealnie sprawdzą się zatem drewniane meble. Jeśli pokój jest wystarczająco duży, możemy pokusić się o łóżko z baldachimem lub wyposażoną w lustro toaletkę. Wśród dodatków sprawdzą się ozdobne puzderka, wazoniki i porcelanowe lalki w koronkowych sukniach.

A może styl skandynawski?

Taki pokój łączy minimalistyczne inspiracje charakterystyczne dla stylu nowoczesnego z wdziękiem, któremu jednak daleko do „przesłodzenia”.

Ogromnym atutem takiej aranżacji jest przewaga bieli, która pozwala na dużą swobodę kolorystyczną w doborze dodatków. W pokoju chłopca z pewnością spotka się ona z błękitem i szarościami, dziewczynki zwykle preferują róż albo delikatną czerwień.

shelves-890573_1280

Proste, drewniane, meble mogą „rosnąć” wraz z nastolatkiem i z powodzeniem służyć mu, gdy będzie już uczniem szkoły średniej.