Okładziny ścienne

Już wiadomo, że nowoczesna aranżacja ściany to nie tylko farba, tapeta czy też fototapeta. Obecnie modne są eleganckie, a zarazem stylowe rozwiązania, takie jak okładziny. Jaką wybrać, aby Twoje wnętrze na nowo nabrało życia?

 

Czym jest okładzina?

Dekoracja domu stała się nie tylko sposobem na jego odnowienie, ale także płaszczyzną do rozwinięcia swojej kreatywności. Nowoczesne okładziny to doskonały zabieg aranżacyjny, który sprawi, że Twoje wnętrze stanie się bardziej eleganckie i przemyślane. Nie jest to jeszcze bardzo popularne rozwiązanie, dlatego tym bardziej Ci je polecamy. W końcu nic nie sprawia takiej przyjemności, jak odrobina odwagi i zachwyt bliskich. Nowoczesna okładzina to również bardzo stylowy i prestiżowy dodatek, które Twojemu wnętrzu nada wrażenia luksusu. Nie wiesz, czy zdecydować się na kamiennie płytki czy cegłę? Do wyboru masz szeroką gamę wzorów, kolorów oraz faktur, dzięki czemu wybór stanie się znacznie prostszy.

stThumbnailPlugin

Co na ścianę?

Okładzina to bardzo nowoczesny, ale zarazem specyficzny materiał. Jest to architektoniczny majstersztyk, ponieważ pasuje do niemal każdego wnętrza i niemal każde wnętrze może zmienić o 180 stopni. W jaki sposób? Okładzina jest bardzo kreatywnym materiałem, który pozwala na zabawę deseniem oraz wystrojem wnętrza. W końcu kto nie lubi wyzwań?

Do wyboru masz m.in. kamień dekoracyjny, który cechuje się bogactwem kolorów oraz rozmiarów. Pozwala to na dopasowanie kamienia do estetyki wnętrza oraz jego „klimatu”. Sprawdzi się zarówno w ciepłym, słonecznym pomieszczeniu, jak i w industrialnym wnętrzu. Jakim cudem? Możesz wybrać piaszczyste lub wapienne bloki. Surowe materiały doskonale prezentują się z równie surowym wnętrzem. Świetnie komponuje się z nimi stal, szkło czy metal. Sprawdzą się także kamienie wewnętrzne, które posiadają strukturę muru z kamienia i inspirowane są śródziemnomorską architekturą. Postawić możesz także na płytki, które imitują kamienie. To wszystko za sprawą kruszyw oraz barwników, które podlegają ręcznej obróbce. Zastanawiasz się pewnie, jakie zalety posiadają kamienie dekoracyjne? Masz gwarancję ochrony ściany przed wszelkimi zadrapaniami oraz nieczystościami. To doskonałe rozwiązanie m.in. w salonie, korytarzu lub przedpokoju.

Large Kitchen

Gustowne panele ścienne

Od niedawna stają się coraz bardziej popularne panele z naturalnego drewna. Świetnie komponują się z równie naturalną podłogą oraz nowoczesnymi meblami. Do drewna doskonale pasują jasne akcesoria oraz minimalistyczne wykończenie. Wnętrze od razu sprawi wrażenie cieplejszego i bardziej rodzinnego. Wyjątkowo estetycznie prezentują się gładkie ściany w połączeniu ze strukturalnymi płytkami lub drewnianymi panelami. Nie da się jednak ukryć, że najbardziej przyjaznym materiałem jest kamień i drewno. Ich zaletami jest z pewnością wysoka jakość, trwałość oraz pochodzenie naturalne.