Jak zaplanować modułowe meble?

To jeden z hitów aranżacyjnych tego roku. To było pewne, ponieważ wielofunkcyjne rozwiązania dają również ogromne możliwości. Gdzie sprawdzą się najlepiej i odnowią twoje pomieszczenie? Pierwsze co przychodzi do głowy – to salon.

Miłośnicy architektury i aranżacji wnętrz od razu pokochali meble modułowe. Dzięki nim Twoje pomieszczenie może zyskać nowe życie i charakter. Zanim jednak przystąpisz do ich zakupu warto pomyśleć, w jaki sposób chcesz je zaaranżować i jakie będzie ich przeznaczenie. W końcu meble powinny być nie tylko ładne, ale i użyteczne.

Jeśli pragniesz aby Twój modułowy mebel stanął w salonie, postaw na elegancką sofę. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się minimalistyczne formy, które nie przytłoczą wnętrza. Mebel jest na tyle nowoczesny, że dodatkowe efekty mogłyby zaburzyć jego proporcje. To sprawi, że również całe wnętrze stanie się bardziej stylowe. Od dawna modne są sporych rozmiarów sofy z mnóstwem poduch, w których aż przyjemnie wypić poranną kawę. Pod uwagę brane są również klasyczne formy, aby móc zaszaleć z dodatkami, które ciągle można zmieniać. Projektanci wnętrz przypomnieli sobie także o pufach, a czytelnicy wnętrzarskich portali już szukają najlepszej dla siebie. Doskonałe są nieco większe, które mogą służyć nie tylko jak siedzenie ale także jako miejsce na torebkę czy prasę, koniecznie o nieregularnym kształcie, który dopełni się z minimalistyczną sofą.

Modułowe meble to obecnie hit dla każdego domu. Możesz je nie tylko zestawiać w różnych kombinacjach, ale także zamieniać miejscami. Dzięki temu zachowasz ten sam mebel, ale możesz bawić się jego konfiguracją w kontekście pomieszczenia. Sofy modułowe coraz częściej można spotkać w polskich salonach. Bez różnicy jak bardzo wymagające jest twoje pomieszczenie, modułowy mebel sprawi, że możesz postawić go w jakimkolwiek miejscu chcesz i jak chcesz. Za każdym razie zmieści wszystko co ma do zaoferowania, czyli przede wszystkim wygodę. Zastanawiasz się jednak, jaki kolor wybrać, aby nie przytłoczył możliwości modułowej sofy, ale jednocześnie pasował do reszty pomieszczenia? Również meble idą za trendem i stawiają na soczyste kolory. Sofa najlepiej, jeśli będzie w stonowanej i jednolitej barwie, jednak każdy moduł możesz wybrać w takim kolorze, który najlepiej odda charakter Twojego pomieszczenia.