Przedpokój, czyli zoom na ściany

To właśnie przedpokój jest wizytówką Twoją i Twojej przestrzeni. W końcu jest pierwszym pomieszczeniem, jakie widzą Twoi goście. Zadbaj, aby od początku poczuli się komfortowo i jak u siebie. Jak to zrobić? Na początek zacznij od wykończenia ścian, które staną się bazą do twórczej aranżacji.

Warto zadbać o pomieszczenie, które nie tylko nasi goście widzą jako pierwsze. W końcu gdy wracasz zmęczony do domu nic tak nie denerwuj jak bałagan czy aranżacja, na którą nie masz ochoty patrzeć. Zadbaj więc o to, aby powroty były jak najbardziej przyjemne. Zacznij od wykończenia ścian, które znajdują się w przedpokoju. Aranżacją zajmiesz się później.

  • Pierwszym pomysłem podczas remontu każdego wnętrza jest wybór kolorów bazowych. W końcu na nich będziesz opierał późniejsze dekoracje. Zastanów się, jaki ma być efekt końcowy i co ma „mówić” Twój przedpokój. Zanim wybierzesz konkretny kolor zwróć uwagę na to, jakich rozmiarów jest wnętrze. Odradzamy ciemne kolory, jeśli Twój przedpokój jest mały lub wąski. Całość może okazać się optycznie mniejsza i ciaśniejsza, a przecież nie o to Ci chodzi. Ciekawym rozwiązaniem mogą być monochromatyczne kolory, które nie tylko będą prezentowały się elegancko, ale także bardzo nowocześnie. Masz ochotę na coś nietuzinkowego? Postaw na nietypowe naklejki ścienne, które udekorują Twój przedpokój. Pamiętaj jednak, aby wystrzegać się przesady.

  • Obecnie bardzo modne stało się drewno, szczególnie to naturalnie. Cechuje je bardzo wysoka odporność na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza jeśli postawisz na bardzo twardy rodzaj drewna, np. pochodzące z lasów egzotycznych lub liściastych. Użycie wosku pozwoli na podkreślenie waloru drewna, dzięki czemu przedpokój stanie się oazą spokoju i naturalności. Obecnie najczęściej wybierane  jest bielone drewno, jednak jeśli jesteś miłośnikiem natury, postaw na takie, które wygląda niczym prosto z lasu.

 

  • Coraz częściej w przedpokoju pojawia się także kamień. Wydaje się być surowym rozwiązaniem, jednak przy odpowiedniej aranżacji może sprawić ciepłe, wręcz przyjazne wrażenie. Okładzina z kamienia jest z pewnością bardzo trwała, przez co funkcjonalna. Jeśli nie chcesz stawiać na prawdziwy kamień, postaw na płytki, które będą go imitować. Najczęściej do wyboru mamy jedynie okładziny, które są zbliżone do tych naturalnych, jednak – tak samo, jak tynk – bez problemu możesz je przemalować. To od Ciebie zależy, jaki będzie efekt końcowy Twojego przedpokoju.