Biała ściana nie musi być nudna

Biała ściana jest jak płótno, na którym możesz namalować co tylko chcesz. Decydując się na odpowiednie rozwiązanie, może stać się głównym elementem Twojego wnętrza.

Czasem wystarczy parę trików, żeby Twoja ściana nabrała życia. Dzięki temu Twoje wnętrze nabierze charakteru i stanie się niepowtarzalne. Najprostszym sposobem są wszelkiego rodzaju tapety, fototapety, okleiny lub naklejki ścienne. Decydując się na interesujący wzór, możesz przeobrazić swoje wnętrze w całkiem nowe pomieszczenie.

W przypadku tapet oraz fototapet, warto zdecydować się na barwny wzór. Zwłaszcza, jeśli całe pomieszczenie również utrzymane jest w jasnych kolorach. Planując jej naklejenie warto się zastanowić, jakie wnętrze chcemy uzyskać. Jeśli masz ochotę na klasyczne pomieszczenie, ale nadal chcesz żeby było utrzymane w jasnej tonacji, wybierz tapetę w kolorach beżu lub szarości z delikatnymi tłoczeniami. Jeśli będą posiadać gęsty print, optycznie ocieplą wnętrze. Masz duże okno? Będzie pięknie oświetlało Twoją tapetę. Możesz powiesić na niej rodzinne pamiątki lub zdjęcia z wakacji. Warto wtedy postawić na kolorowe dodatki, które ożywią wnętrze. Pamiętaj jednak, żeby było to tylko kilka przedmiotów. Nie chcesz przecież przytłoczyć całego pomieszczenia.

W przypadku fototapety, warto przykleić ją tylko na jedną ścianę. Dzięki temu, optycznie powiększysz wnętrze. Obecnie bardzo modne są fototapety robione na zamówienie oraz z realistycznym wizerunkiem przedmiotów lub natury. Jeśli mieszkasz w ekologicznym domu, zdecyduj się na fototapetę z motywem lasu lub morza. Bliscy będą mieli wrażenie, jakby obcowali z żywą naturą. Nigdy nie byłeś w Nowym Jorku, a marzy Ci się spacer po Brooklyn Bridge? Naklej go wzdłuż korytarza w swoim przedpokoju, a będziesz się po nim przechadzać codziennie.

Naklejki świetnie sprawdzą się jako dodatek do wnętrza. Odpowiednio zamieszczone, mogą przypominać o ważnych chwilach, motywować lub po prostu cieszyć oko Twoje oraz gości. Jeśli masz ulubionego superbohatera, nie czekaj, od razu przyklej go na ścianie. Jeśli zrobisz to w przedpokoju, zaskoczy i rozbawi Twoich bliskich. Naklejki są świetnym rozwiązaniem do pokoju dziecka. Możesz je przykleić jako ozdobę, wokół szafek oraz łóżka. Na pewno spodoba mu się wystająca głowa żyrafy lub wynurzający się zza szafy miś. Mogą również służyć do renowacji starych mebli, które dzięki naklejkom oraz okleinom, zyskają nowe życie.