Proste i tanie sposoby na wystrój wynajmowanego wnętrza

Gdyby to było Twoje mieszkanie, pewnie zmieniłbyś je od podstaw. Jednak na razie musisz zadowolić się wynajmowanym, ale również upragnionym. Nie masz pomysłu, jak sprawić, żeby było nowoczesne, oddawało Twój charakter i jednocześnie nie pochłonęło wszystkich Twoich środków? Skorzystaj z naszych propozycji.

Jak zacząć?

Do wykorzystania masz meble, które zastałeś w wynajmowanym mieszkaniu i własną kreatywność. Nie musisz mieć od razu wszystkiego „swojego”. Wystarczy, że podstawowe meble właścicieli zaaranżujesz tak, jak lubisz. W wynajmowanym mieszkaniu planujesz spędzić dłuższy czas, więc fajnie by było czuć się w nim jak w domu. Otocz się tym co lubisz najbardziej i pobaw się tym, co już masz. Wynająłeś mieszkanie bez mebli? Zamiast kupować tych z wysokiej półki, postaw na sprawdzone komisy z dobrymi jakościowo produktami. Nie ma sensu kupować nowych mebli, bo z pewnością we własnym przyszłym domu stwierdzisz, że masz inną wizję na aranżację swojego mieszkania. Skupmy się jednak na tym wynajmowanym. Świetne meble możesz znaleźć również w Internecie oraz w marketach budowlanych, w których akurat trwa wyprzedaż. Doskonałym rozwiązaniem są również pchle targi, na których możesz znaleźć stylowe antyki lub „perełki” wśród staroci. Odnajdziesz się tam zwłaszcza, jeśli jesteś miłośnikiem stylu vintage lub uwielbiasz meble z „duszą”. W końcu każdy z nich ma swoją historię. Dodatkowym atutem jest niska cena, która pewnie nie raz Cię zaskoczy. Już zdarzyło Ci się spacerować po pchlich targach? W takim razie dobrze wiesz o czym mówię.

Porozmawiaj z właścicielami

Warto porozmawiać z właścicielem na temat zmian, jakie możesz wprowadzić w mieszkaniu. Może pozwoli Ci pomalować ściany na twój ulubiony kolor? Jednak wielu właścicieli nie zgadza się na szaleństwa, z powodu problemów z późniejszym przemalowaniem mocnych kolorów na neutralną biel, a taka wynajmuje się najlepiej. Jeśli jednak zgodzą się na malowanie, wybierz farbę, którą później łatwo pokryć. Właściciele z pewnością docenią Twoje starania. Pomalowane wnętrze od razu stanie się bardziej „żywe”. W takim razie teraz możesz spróbować pobawić się szablonami malarskimi lub naklejkami. To stosunkowo tanie rozwiązania, bardzo nowoczesne i nie wymagające wielkiego nakładu finansowego. W końcu musisz kupić tylko materiały, a resztę spokojnie zrobisz samodzielnie. Dobra zabawa jest gwarantowana!

Tani pomysł na dodatki

To chyba jedno z najtańszych rozwiązań, które pomogą zmienić Ci wystrój wnętrza, abyś czuł się w nim w końcu jak u siebie. Wystarczy, że powiesisz eleganckie zasłony, które często można znaleźć w second handach. Pomieszczenie od razu wyda się „cieplejsze” i bardziej domowe. Zwłaszcza, jeśli dodasz do nich równie eleganckie firanki, które ostatnio wracają do łask. Na ścianach możesz powiesić obrazy swojego znajomego, który doskonale maluje. Nie znasz nikogo takiego? W Internecie można znaleźć mnóstwo początkujących malarzy czy grafików, którzy w korzystnej cenie sprzedają swoje prace. Możesz powiesić również zdjęcia z odbytych podróży lub wakacji, które oprawisz w ręcznie robione ramki. Gdy przyjdą do Ciebie goście, od razu będą wiedzieli jaki jest mieszkaniec tego domu. Nie zapomnij oczywiście o kanapie, która jest najważniejszym elementem Twojego salonu. Ozdób ją ciepłym i zarazem stylowym kocem, pod którym w zimowy wieczór aż chce się chować stopy.