Kilka porad, jak łączyć kolory

Odpowiedni dobór kolorów wnętrza to klucz do sukcesu całej aranżacji. Pamiętaj jednak, że wybrane przez Ciebie kolory jeszcze na długo z Tobą zostaną. Jakie duety są obecnie najmodniejsze i jakie doskonale podkreślą charakter Twojego wnętrza?

 

Nie ma co ukrywać, w kolorze tkwi szczegół. Może on optycznie zmniejszyć, a także powiększyć Twój metraż. Może sprawić, że poczujesz się bardziej zrelaksowany lub wprost przeciwnie – będzie męczyć Twoje oko. Aby uniknąć wpadek i równocześnie wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom, przedstawiamy Ci 5 kultowych duetów, dzięki którym zrewolucjonizujesz swoją przestrzeń.

  1. Kolory zieleni oraz brązu to połączenie, które od razu zachęci Cię do skorzystania z dobrodziejstw natury. Nie tylko relaksuje i napawa optymizmem, ale także doskonale podkreśla walory każdego wnętrza. Takie połączenie kolorystyczne szczególnie upodobali sobie mieszkańcy większych miast, którzy na co dzień nie mają możliwości korzystania z cudów, jakie daje natura. Kolorystyka zieleni oraz brązów doskonale wpisuje się w potrzeby, jakie niesie ze sobą sypialnia, pokój dziecka czy gabinet.

  1. Nic nie daje takiej energetycznej mocy, jak połączenie beżu oraz czerwieni. Jednocześnie stonowana stylizacja zostaje przełamana mocną barwą, która doskonale podkreśli przestrzeń, na której najbardziej Ci zależy. Całość staje się bardziej ciepła i przytulna. Taka kolorystyka doskonale komponuje się ze światłem zapalonych świec i w akompaniamencie wielu przytulnych dodatków, np. poduszek.

 

  1. Biel pięknie komponuje się w wieloma kolorami, jednak w połączeniu z turkusem staje się wręcz królewska. Całość prezentuje się szykownie i niezwykle elegancko. Przypomina nadmorski klimat, zwłaszcza, że barwa turkusu jest niezwykle uspokajająca. Doskonale komponuje się z równie minimalistycznymi dodatkami, przez co „pierwsze skrzypce” wnętrza odgrywają jego mieszkańcy.

 

  1. Klasyka sprawdza się najlepiej. Brąz oraz szarość to jeden z tych tradycyjnych duetów, które nigdy nie wyjdą z mody. Wzajemnie podkreślają swoje walory, jednocześnie wydobywając blask z każdego kąta Twojej przestrzeni. Zarówno brąz, jak i szarość są kolorami, które nadają wnętrzu harmonii i spokoju. Idealnie podkreślą charakter salonu, w którym na co dzień dużo się dzieje.

 

  1. Czy moglibyśmy zapomnieć o połączeniu black&white? To jeden z klasyków, który jest najczęściej spotykany, ale także posiada walory, które pozwalają na zabawę i dozowanie koloru. Sam zdecyduj czy wolisz przewagę białego, czy może czarnego? Preferujesz mat, czy jednak połysk? Połączenie czerni oraz bieli jest synonimem elegancji. Doskonale sprawdzi się w loftach i wnętrzach, które nastawione są na minimalizm.