Mozaika we wnętrzu – czy to się sprawdzi?

Mozaika to świetne rozwiązanie, które sprawia, że Twoja łazienka może zyskać całkiem nowy wygląd. Jest to nie tylko element jej odświeżenia, wręcz totalnej metamorfozy. W końcu nic tak nie potrafi stać się przysłowiową „kropką nad i” co właśnie wzorzysta mozaika.

 

Coraz częściej decydujemy się na oryginalne zdobienia w łazience. Odchodzi się od standardów, które można spotkać wszędzie. Liczy się indywidualizm, ale także praktyczność. Jest to istotne zwłaszcza w takim miejscu, jak łazienka, ponieważ to w końcu w niej często jest wilgotno a temperatura ciągle się zmienia. Mozaika wyjątkowo pięknie komponuje się w otoczeniu bieli, szarości oraz czerni. Jak ją zaaranżować?

Obecnie bardzo modne stały się wzorzyste podłogi. Wzór szachownicy, hiszpański a może przypominający marokańskie ulice? To wszystko zależy od tego jakich gabarytów jest Twoja łazienka oraz w jakim stylu została zaaranżowana. Jeśli stawiasz na czarno-białą mozaikę skomponuj ją z jasnoszarą ścianą. Pięknie uwypukli jej kolor, który stanie się znacznie bardziej nasycony.

Nie da się ukryć, że czarno – biała mozaika to odważny wybór, jednak znacznie bardziej odważnym może okazać się jej kolorystyczny odpowiednik. Pełna różnych barw mozaika doskonale przedstawia się np. na ścianie na której ułożone są białe płytki. Kolory pięknie się przenikną, dzięki czemu zyskasz niepowtarzalny efekt.

Zanim postawisz na mozaikę zastanów się, jaki efekt chciałbyś uzyskać. To istotne, ponieważ działanie bez jakiegoś planu może okazać się złudne, a w konsekwencji możesz napotkać na liczne błędy. Zastanów się, czy zależy Ci na efekcie ogromnie nowoczesnym, które odpowiada najnowszym aranżacyjnym trendom, czy może ma być to przytulna łazienka skąpana w drewnie? W obu przypadkach – mozaika, którą wybierzesz – stanie się królową łazienki. Koniecznie o tym pamiętaj podczas dobierania dodatków. W końcu nikt nie chce, aby w łazience zapanował chaos i przesyt.

Mozaika to obecnie rozwiązanie, które spotkać możesz w dowolnym kolorze i wzorze. Nie ogranicza Cię nic, poza Twoją wyobraźnią i aranżacją wnętrza, którą obecnie posiadasz. Wykorzystaj to, aby uzyskać wymarzoną łazienkę, której nie ma nikt inny.