Poznaj kilka porad, jak układać płytki

Wielu z nas marzy o pięknych ceramicznych płytkach na ścianie lub na podłodze. A może na jednym i drugim? Najczęściej stosowane one są w kuchni oraz w łazience, ponieważ są najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń, które posiadają zmienną temperaturę i cechuje je wilgotność. Tylko, jak położyć wymarzone płytki, żeby prezentowały się najokazalej?

 

Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej oryginalnych płytek ściennych. Obecnie chyba nie ma pomysłu, który już dawno nie mógłby pojawić się na ścianie lub na podłodze. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia… i może posiadany metraż. Nie tylko wzory płytek co chwilę się zmieniają, jednak także sposób ich układania i rozmieszczenie. Pamiętaj jednak, że nie zmieniasz płytek tak samo często, jak dekoracji. Postaw na taki wzór, który będzie cieszy Twoje oko jeszcze długo po ich ułożeniu.

  • Wypukłe płytki są doskonałym rozwiązaniem, które sprawia wrażeniae, że powierzchnia posiada więcej życia. To również świetna alternatywa dla klasycznych płytek, które spotkać można w co drugim wnętrzu. Interesujący wzór rzuca się w oko nie tylko nie ze względu na wypukłości, ale także odbijanie się światła.
  • Coraz popularniejsze stało się układanie płytek na tzw. „cegiełkę”. Polega to na układaniu fragmentów co pół długości. Pozwoli Ci to na uzyskanie nieco innego efektu, niż spotykany jest na co dzień.

  • Jeśli posiadasz kwadratowe płytki, postaw na ułożenie ich w formie „karo”. Całość nie prezentuje się, jak od linijki i nadają wnętrzu „ruchomego” wrażenia.

 

  • Masz ochotę na odrobinę oryginalności? Postaw na drobny wzór w pepitkę lub szachownicę. Nie musisz wiele się starać, a otrzymasz efekt nietuzinkowej mozaiki, która zachwyci pozostałych mieszkańców i gości.

 

  • Postaw na wykorzystanie jednakowych płytek zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Dzięki temu całość sprawi wrażenie znacznie większej i bardziej przestronnej.

  • Oprócz tradycyjnych płytek na ścianie i podłodze, postaw również na wykorzystanie dekoru. Stanowi on element dekoracyjny, który sprawia, że łazienka przestaje być klasyczna, a zaczyna być niezwykle wyszukana.

 

  • Postaw na tapetę ścienną, która imituje wzór płytek. Na takich tapetach często pojawia się motyw ulubionego miejsca lub ciekawe, geometryczne wzory. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto ma dość ceramiki w swoim klasycznym wydaniu.