Jakie kolory najlepiej pasują do twojej kuchni?

Kuchnia to miejsce w którym powinieneś czuć się bezpiecznie. To właśnie tutaj codziennie spożywasz swoje posiłki i spotykasz się z bliskimi. Jak w takim razie sprawić, aby każde z Was czuło się w tym pomieszczeniu jak najlepiej?

 

Zastanawiając się nad tym, jak powinna wyglądać Twoja kuchnia zwróć uwagę na to, jakie kolory lubisz. To właśnie one sprawiają, że w swoim wnętrzu czujesz się swobodnie i komfortowo. Obecnie najpopularniejszymi kolorami pozostają wciąż biele i szarości. Na szczęście coraz częściej spotkać można barwne propozycje, które sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle energetycznie. Musisz jednak pamiętać o tym, aby całość nie wyglądała zbyt nachalnie, ponieważ nie trudno o efekt przesady. W kuchni spędzasz znaczną część swojego dnia, dlatego tym bardziej powinna ona być miejscem, w którym przebywasz z przyjemnością. Jednak odpowiednie kolory to nie tylko ściana, ale także meble oraz akcesoria, które znajdują się w pomieszczeniu. Zwróć uwagę na ich dobór jednak pamiętaj, że całość powinna być spójna. Możesz postawić na jasną ścianę, wtedy idealnym dodatkiem będą meble w kolorze beżu, które nadadzą kuchni spokojny ton.

Wolisz coś bardziej energetycznego? Postaw na soczyście żółte szafki, które udekorujesz równie mocnymi kolorami na ścianie, w postaci ramek na zdjęcia lub naklejek ściennych. Musisz zwrócić uwagę na to, że w przypadku mebli późniejsza zmiana może być znacznie trudniejsza. Wolisz, aby to właśnie ściana grała pierwsze skrzypce? W takim razie niech to właśnie ona nabierze kolorów, które dodadzą Ci energii. Pamiętaj, że barwa niebieska niezwykle uspokaja, natomiast zieleń wywołuje poczucie harmonii.

Jesteś miłośnikiem prostoty i stawiasz na neutralne rozwiązania? W takim razie pobaw się bielą, która w kuchni jest tak bardzo modna. Wystarczy, że pobawisz się dodatkami, a całość nabierze całkiem nowego charakteru. Masz ochotę na rustykalne wnętrze? W tym przypadku najlepszymi kolorami okażą się delikatne pastele oraz szarości. W kuchni w stylu vintage najważniejszą rolę odgrywają odcienie brązu, które przypominają drewniane materiały.

Nie bój się interesujących, niebanalnych rozwiązań. Zwróć jednak uwagę na to, że kuchnia nie podlega tak częstej odnowie, jak pozostałe pomieszczenia. Przemyśl jej kolorystykę, zanim zdecydujesz się na radykalne rozwiązania.