Ściana w oryginalnym wydaniu – trzy wyjątkowe pomysły na aranżację

Dekoracja ścian, ten z pozoru niepozorny element wystroju posiada ogromny potencjał aranżacyjny. Może być doskonałym tłem dla każdej aranżacji, tworzyć nastrój i nadać przestrzeni niepowtarzalnego charakteru. Kreatywnych pomysłów na wykończenie ścian jest wiele, jak się w nich nie zgubić?  Sprawdź, co przygotowaliśmy  i zainspiruj się do zmian.

living-room-1032732_1280-kopia

Stare, dobre tapety
Pozwalają na szybką metamorfozę pomieszczenia bez większego nakładu czasu i pieniędzy. Ich niewątpliwą zaletą jest bogate wzornictwo i duży wybór kolorów. Nie bójmy się łączyć ze sobą różnych, z pozoru nie pasujących do siebie faktur i wzorów – im bardziej kreatywne połączenie, tym ciekawszy efekt końcowy. Zestawienie kilku tapet w jednym pomieszczeniu to najgorętszy trend sezonu. Producenci ściennych dekoracji wychodzą naprzeciw modzie tworząc katalogi, pozwalające na zestawianie produktów tak, aby dobrze ze sobą wyglądały. Ozdób dwie ściany w pokoju dziecka motywem pastelowych grochów, a  na dwóch pozostałych położyć pionowe paski w identycznej tonacji. Dzięki pionowej orientacji wzoru ściany wydadzą się wyższe, a całość nie będzie nudna i monotonna. Gdy pokój znajduje się na poddaszu warto pomyśleć o kreatywnym udekorowaniu innym deseniem miejsc pod oknami i pod skosami.

kitchen-1687121_1280

Stylowe połączenia
Panorama miasta, motyw malarstwa abstrakcyjnego , a może kolorowa mapa świata. Dzięki fototapecie wszystko to możemy mieć na wyciągnięcie ręki. Jeżeli decydujemy się na zakup wielkoformatowego zdjęcia musimy pamiętać, że fototapeta, jako jedna z najbardziej dynamicznych form wykańczania ścian. Najlepiej sprawdzi się w roli akcentu w postaci wyodrębnionej, pojedynczej ściany. Zyskamy nie tylko ładne, spersonalizowane wnętrze, ale również ukryjemy jego mankamenty i wyeksponujemy zalety. Fototapeta z dużym, geometrycznym wzorem zdynamizuje przestrzeń, natomiast widok na otwartą przestrzeń optycznie ją powiększy. Co powiecie na nowoczesny salon z panoramą Nowego Jorku, zestawioną z brokatową czarną tapetą? Do tego stylowe, nowoczesne dodatki w jaskrawych kolorach i mamy niebanalną aranżację z wykorzystaniem fototapety.


pexels-photo-237371

Trójwymiarowa ściana
Nowością w aranżacji wnętrz są dekoracyjne panele ścienne z efektem 3D. To cienkie, lekkie płyty z wypukłymi elementami, które można malować na dowolny kolor. Co więcej, dzięki panelom z efektem 3D jesteśmy w stanie uzyskać np. miękką w dotyku, materiałową powierzchnię albo intrygującą, taflę z efektem odbijania światła. Najciekawsze jest to, że trójwymiarowe panele mogą być wykorzystywane nie tylko jako dekoracja całej ściany, ale również jej fragmentu. Taka ozdoba pozwoli oryginalnie zaakcentować kącik sypialniany, telewizyjny czy jadalniany.

 

Oferta produktów do dekoracji ścian jest niezwykle bogata, dzięki czemu jedną ścianę możemy wykończyć na tysiąc sposobów. Który podoba Wam się najbardziej?