Ponadczasowe zasłony – jak dopełnić wnętrze

To właśnie one sprawiają, że wnętrze nabiera energii i staje się pełne życia. Mogą stać się subtelną dekoracją lub elementem, który podkreśla walory stylu, na który się zdecydowałeś. To właśnie zasłony sprawiają, że efekt Twojego wystroju jest powalający.

pexels-photo-90317

Zasłony to jeden z tych elementów, który sprawdzi się w każdym wnętrzu, bez różnicy na styl, jaki sobie wybierzesz. Mogą być zarówno delikatne, romantyczne, stonowane, a także masywne, buduarowe, wręcz barokowe. Nie zapominaj jednak, że zasłony, jak wszystko inne, powinno pasować do tego, co reprezentuje pomieszczenie i do tego, jaki efekt pragniesz uzyskać. W tym przypadku nie trudno o przesadę. Obecnie bardzo popularne stały się proste rozwiązania. Najczęściej stawiamy na rolety lub żaluzje, jednak żadne z tych rozwiązań nie posiada „duszy”, którą mają w sobie zasłony. Nie tylko chronią przed nadmiarem światła słonecznego, ale mogą się również stać pomocą podczas romantycznego wieczoru we dwoje.

pexels-photo-237371

Gdzie sprawdzą się zasłony?

Tak naprawdę – wszędzie, ponieważ wszystko jest Twoim indywidualnym pomysłem. O ile w salonie zasłony są czymś naturalnym, o tyle w kuchni często się o nich zapomina. Wydają się wręcz nieprzydatne. Do stylu klasycznego doskonale pasuje tafta lub żakard. Bez względu na to, jaki materiał jest obecnie modny, zdecyduj się tylko na taki model i wzór, jaki podoba się Tobie i oddaje to, czym pragniesz się na co dzień otaczać. Pamiętaj, że do zasłon warto dobrać również pasujące firany. Całość stworzy bajkową scenerię.

White chest of drawers, bad and a writing desk near the window in a room

Jak wybrać zasłony?

To nic trudnego, jak wspomnieliśmy już parę razy, najważniejsze są Twoje upodobania. Warto jednak pamiętać o kilku szczegółach. Jeśli zależy Ci, aby Twoja zasłona nie rzucała się zbytnio w oczy, wystarczy że postawisz na model, który jest w kolorze ścian. Tym samym uzyskasz efekt „wtopienia się”, który równocześnie będzie bardzo minimalistyczny. Jeśli lubisz odważne rozwiązanie, postaw na kontrast. W tym przypadku część okienna stanie się głównym punktem Twojego pomieszczenia. Mat pięknie komponuje się z błyszczącymi materiałami, a lejące się tkaniny z tymi niezwykle sztywnymi. Baw się tkaninami, wzorami i kolorami. Kieruj się swoją intuicją, a uzyskasz wnętrze, jakiego nie ma nikt.