Napisy ścienne, które odmienią Twoje wnętrze

Nie masz pomysłu, jak udekorować swoje wnętrze? W końcu wygląda tak, jak o tym marzyłeś, ale wciąż mu czegoś brakuje? Z pomocą przychodzą napisy ścienne, dzięki którym podkreślisz walory swojej przestrzeni lub nadasz jej całkiem nowy charakter. Na jakie się zdecydujesz?

n1

Obecnie istnieje wiele możliwości, które w szybkim tempie odmienią Twoje wnętrze. Mogą sprawić, że stanie się ono bardziej kolorowe lub nadać mu odrobiny elegancji. Wszystko zależy od tego, jakie dodatki wybierzesz. Na ścianie mogą pojawić się motywujące inspiracje, które sprawią, że z większą przyjemnością będziesz zaczynać dzień. Do wyboru masz surowe formy liter, ale również ich dekoracyjne wersje. Dzięki temu masz gwarancję, że znajdziesz coś dla siebie bez względu na to, jaki styl reprezentuje Twoje pomieszczenie.

n3

Słów kilka o napisach ściennych

Napisy ścienne są obecnie jednym z najmodniejszych rozwiązań, które w bardzo prosty sposób sprawią, że przestrzeń może ulec całkowitemu przeobrażeniu. Sam decydujesz czy stawiasz na minimalizm, czy może wolisz przepych w formie. Napisy doskonale sprawdzają się zarówno w salonie, jak również w sypialni czy pokoju dziecięcym. Mogą zachęcać gości do przestąpienia progu lub oznajmić, jakie są Twoje pasje i zainteresowania. Tym sposobem uzyskasz personalizowane wnętrze, które jest niezmiernie ciekawe i zachęca do odwiedzin. Zamiast wykorzystać jednolitą ścianę na jej wytapetowanie, postaw na minimalizm i umieszczenie na niej swojego życiowego motto. Aby napis prezentował się wyjątkowo, możesz wykonać go sam lub go zamówić. Masz również możliwość wykonania wzoru w formacie 3D, co dodatkowo ożywi Twoją przestrzeń. Często takie napisy pełnią również role oświetlenia. Dokładnie zaplanuj i poradź się specjalisty, jak takie rozwiązanie miałoby wyglądać. Wolisz coś bardziej indywidualnego? Ciekawą interpretacją napisu na ścianie, jest wykorzystanie farby tablicowej, po której… możesz pisać. Nie musisz wydawać pieniędzy na dodatkowe elementy, ponieważ dekorację stworzysz sobie własnoręcznie. Obecnie popularnością cieszą się również napisy, które zostały wykonane z drewna czy delikatnej tkaniny.

n4

Gdzie wykorzystać napisy ścienne?

Jest to najważniejsza decyzja, podczas aranżacji napisów. Powinny one być dopasowane do ogólnej stylistyki, jaka panuje w pomieszczeniu. Nie chcesz przecież uzyskać efektu, który „gryzie się” z charakterem salonu czy sypialni. W końcu widok umieszczonego napisu ma sprawiać Ci przyjemność. Z pewnością napisy na ścianie sprawdzą się w każdym wnętrzu, bez względu czy utrzymane jest w minimalistycznym klimacie, czy motywie etno. Napisy optycznie ocieplą pomieszczenie, które na co dzień sprawia wrażenie zimnego. Taki może być, na przykład, styl industrialny, któremu przyda się nieco koloru i życia. Napis może pojawić się na ścianie głównej, która dominuje w pomieszczeniu i jest pierwszym, na co zwracają uwagę goście.

n2