Pantone 2017 – wybierz naturę

Co roku Pantone, czyli system, którego celem jest standaryzacja kolorów, wybiera najmodniejszy odcień tego roku. To on będzie motywem przewodnim nadchodzących aranżacji oraz będzie przewodził pomysłom, jakie zrodzą się w Twojej głowie. Jaki kolor został wybrany w tym roku?

helle moderne küche in einem loft

Skala Pantone została stworzona przez amerykańską firmę. Jej kolory określone są za pomocą szeregu cyfr oraz liter, które opisują ich odcienie. Paleta Pantone pozwala na uzyskanie koloru idealnego. Ty widzisz odcień niebieski, jednak w jego skład wchodzi masa barw, która sprawiła, że otrzymałeś właśnie ten odcień niebieskiego, a nie inny.

Tym razem Pantone kolorem roku mianowało Greenery 15-0343. Odcień ten ma być symbolem nowego początku. Jest chłodny, jednocześnie energetyzujący. Zieleń należy do kolorystyki bardzo świeżej, lecz wcale nie często stosowanej podczas aranżacji wnętrz. Podkreśla urok wiosny, zwiastuje jej nadejście, ale także akompaniuje urokowi kwitnących kwiatów i zieleniącej się trawy. Ten odcień bardzo dobrze wpływa także na odbiorców wywołując w nich falę ciepła, chwili oddechu, poczucia spokoju.

bathroom-809811_1280

Zieleń jest kolorem naturalnym, ale tez neutralnym. Współczesna kultura i pęd za nowoczesnością sprawiają, że nic nie sprawia takiej przyjemności, jak chwila oddechu i odpoczynku. Odcienie zieleni doskonale podkreślą charakter każdego wnętrza, zwłaszcza tego które utrzymane jest w minimalistycznej stylistyce. Jego akompaniamentem niech będzie drewno, które doskonale podkreśli barwę zieleni i sprawi, że stanie się ona cieplejsza i pełna energii. Możesz postawić na każdy jego rodzaj, zarówno mahoń, jak i intensywny dąb. Do koloru zielonego pięknie pasują odcienie bieli, czy delikatnej szarości. Dzięki temu uzyskasz bardzo klasyczny efekt, który pozwala bawić się dodatkami. Jednak nie tylko farby na ścianie mogą być w kolorach zieleni. Pięknie wygląda również na tapetach czy fototapetach, które sprawiają, że czujesz, jak by otaczała Cię prawdziwa natura. Całości niech dopełnią dodatki. Jeśli jednak wolisz, aby Twoje wnętrze pozostało utrzymane w jednobarwnej i jasnej kolorystyce, niech zieleń pojawi się na akcesoriach oraz dekoracjach. Zielone ramki na zdjęcia czy ulubiony koc sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i pełne miłości. Czyż nie będzie przyjemnie spędzać w nim czas z bliskimi?