Tkaniny, dzięki którym Twoja sypialnia nabierze smaku

Sypialnia, jak każde inne miejsce, wymaga odrobiny przygotowań. Pomimo, że dostęp do niej posiadają głównie wybrani, warto zadbać aby nie tylko dobrze się prezentowała, ale także umożliwiła Ci odpoczynek. Jakie w takim razie wybrać tkaniny, aby wspomagały Twój relaks, a nie utrudniały?

hap1

Jaka tkanina do jakiej sypialni?

Tkanina, tak jak każdy inny dodatek w Twoim wnętrzu, może prezentować się doskonale, ale także kompletnie do niego nie pasować. Warto więc zadbać o jej prawidłowy dobór. Z pewnością powinna pasować do ogólnej stylistyki pomieszczenia. Pomimo, że obecnie bardzo popularne stało się łączenie ze sobą wzorów i kolorów, w sypialni może się to okazać zbyt chaotyczne i niespójne. A w końcu jest to pomieszczenie, w którym nic nie powinno Cię rozpraszać. Uwielbiasz minimalizm? W takim razie niech takie też będą tkaniny, które ozdobią Twoją sypialnię. Sprawdzą się delikatne materiały o jasnej kolorystyce i bez zbędnych wzorów. W tym przypadku materiał ma być uzupełnieniem dla pomieszczenia, a nie stawiać na kontrast. Marzy Ci się sypialnia w stylu skandynawskim? Wcale nie musi być zimna! W takim pomieszczeniu doskonale sprawdzi się geometria nie tylko na materiałach, ale także na akcesoriach.

bedroom-668751_1280

Nie zapomnij wykorzystać takich kolorów, jak beże, brązy czy szarości, które doskonale oddadzą klimat Skandynawii. Twoja sypialnia utrzymana jest w klimacie chłodnego loftu? Postaw na imitację betonu, czy przybrudzonego materiału. Natomiast sypialnia romantyczki nie może obejść się bez pastelowych barw i wielu koronek. Jednak, nawet w tym nie trudno o przesadę. Pamiętaj, że dekoracja sypialni obejmuje nie tylko wybór pościeli, ale także koców, poduszek czy zasłon, które się w niej znajdują. Zwłaszcza, że to właśnie te elementy świadczą o tym, jak będzie się prezentował całokształt pomieszczenia.

hotel-room-1447201_1280 (1)

Tkaniny do zadań specjalnych

Twój główny problem to nieumiejętność połączenia ze sobą wzorów i kolorów? Nie martw się, bo to nic trudnego. Przede wszystkim kieruj się własnym gustem. Ewentualnie jeszcze gustem współmieszkańca. Aranżacja tkanin w pomieszczeniu wygląda tak samo, jak pomysł na wystrój całego wnętrza. Doskonałą bazą może stać się świeża, biała pościel. Ciągle masz ochotę na mix kolorystyczny? W takim razie trzymaj się jednej tonacji barw. Ciepłe najlepiej komponuje się z ciepłym, zimne z zimnym. Przy takiej podstawie łączenie wzorów nie będzie już trudnością.