Modna łazienka – poznaj najnowsze trendy

Marzysz o pięknej łazience? Żeby osiągnąć ten cel nie musisz od razu przeprowadzać kapitalnego remontu. Czasem wystarczą dobrze dobrane akcesoria łazienkowe, aby wnętrze wyglądało elegancko i efektownie. Sprawdź, jak najlepiej je zestawić i skorzystaj z nowych pomysłów opartych o sprawdzone, klasyczne, zasady aranżacji.

bathroom-1622403_1280

Postaw na dobrą jakość

Nawet jeśli akcesoria łazienkowe są drobne, nie powinny być tandetne. Zalew tanich, plastikowych, produktów w niskich cenach czasem kusi konsumentów, zastanówmy się jednak, czy mamy ochotę nabywać akcesoria co kilka tygodni. W parze z korzystną kwotą zakupu idzie zazwyczaj, niestety, niezbyt dobra jakość produktu. Jeśli chcemy, by nasze akcesoria łazienkowe cieszyły oko oraz zdobiły wnętrze przez dłuższy czas, pomyślmy o trwałych, odpornych na uszkodzenia, materiałach. Od lat powodzeniem cieszy się marmur, ale możemy postawić także na, modną teraz, ceramikę albo przedmioty wykonane ze stali.

bathroom-1981999_1280

Określ styl wnętrza

Bez względu na to, czy szykujemy się na kapitalny remont, czy też po prostu chcemy dobrać do wnętrza kilka dodatków, zawsze bierzmy pod uwagę styl, w którym chcemy urządzić/urządziliśmy naszą łazienkę. W romantycznej aranżacji świetnie sprawdzą się dodatki pastelowe, nowoczesność lubi stal i symetrię, a w minimalistycznie urządzonej łazience doskonale wyglądają modne dodatki w stylu skandynawskim. Akcesoria warto kupować w kompletach, w przeciwnym razie ryzykujemy, że całość nie zgra się ze sobą. Poszczególne przedmioty, kupowane oddzielnie, nawet w tych samych barwach, mogą różnić się odcieniami lub fakturą, a w efekcie źle prezentować w zestawieniu.

bathroom-1597027_1280

Pamiętaj o metrażu

Przede wszystkim sprawdza się tu zasada obowiązująca i w innych typach wnętrz: w małym pomieszczeniu staramy się stawiać na minimalizm, ponieważ nadmiar przedmiotów sprawia, że będzie ono wyglądało na zabałaganione i okaże się niewygodne w codziennym użytkowaniu. Im mniejsza łazienka, tym staranniej przemyślmy dobór dodatków, decydując się tylko na te najbardziej niezbędne. W większej bezpieczniejsze będzie także wyeksponowanie oryginalnych dodatków, czyli takich o nietypowej kolorystyce czy niestandardowych kształtach. W mniejszych będzie bardziej konwencjonalnie, co wcale nie oznacza, że nudno. Ostatni krzyk łazienkowej mody to dywaniki wizualnie naśladujące fakturę kamienia.

bathroom-1336164_1280