Aranżacja drewna w skandynawskim wnętrzu

Styl skandynawski nieprędko przestanie być liderem na wnętrzarskim rynku. W końcu wszystko do niego pasuje, dodatkowo jest bardzo elegancki i stylowy. Idealnie pasują do niego drewniane dodatki, tylko jak zaaranżować je w postaci podłogi?

Skandynawia kojarzy się z wiecznym poczuciem zimna i stagnacją. Jednak to Duńczycy uchodzą za najszczęśliwszych ludzi. Jak to się dzieje? Styl skandynawski pomimo swojego minimalizmu, bardzo sobie ceni poczucie ciepła i dodatki, które sprawiają, że się w nich „zatapiasz”. Piękne pastelowe barwy sprawiają, że pomieszczenie staje się przyjazne dla każdego, kto tylko przestąpi jego próg. Jednak jaka podłoga będzie doskonale się komponować z puchatymi dodatkami?

shutterstock_331773074

Może drewno?

Skandynawskie wnętrza stawiają na naturalność. Nie tylko w formie, ale także w dodatkach. Nie lubią przesytu, ani zbytniej ekstrawagancji. Mieszkańcy Skandynawii bardzo cenią sobie kontakt z naturą, dlatego ważne jest dla nich jej odnalezienie się także w mieszkaniach. W końcu ma być ono azylem i miejscem, w którym się uspokajasz. To właśnie dlatego drewno tak bardzo się sprawdza zarówno na ramkach na zdjęcia czy podłodze.

book-1854207_1280

Skandynawia i drewniana podłoga

W pomieszczeniu inspirowanym Skandynawią, najlepiej prezentuje się podłoga z jasnego drewna. Proponujemy Ci postawić na drewno pozyskane z sosny, które nie tylko jest piękne, ale także może się pochwalić wręcz artystycznym wyglądem słojów. Przypadkowo okazuje się ono idealną dekoracją. Delikatne pęknięcia oraz sęki powodują, że uzyskujesz bardzo naturalny efekt, którego przecież oczekujesz. Alternatywą może być także jasny dąb, który sprawdzi się na przykład w postaci desek podłogowych, parkietu lub paneli. Wyjątkowo pięknie się prezentuje, jeśli postanowisz stworzyć z niego wzór jodełki.

house-753270_1280

Aby drewno na długo zachowało swoją świeżość i piękny wygląd, potraktuj je lakierem bezbarwnym. Bardzo modne i też warte polecenia jest matowe wykończenie, które nie zbiera tyle kurzu co jego połyskująca wersja. Samo drewno zyska również znacznie bardziej naturalny efekt, prosto z lasu. Pewnie w wielu katalogach zdarzyło Ci się znaleźć bielone drewno. To świetnie wykańcza całe pomieszczenie, które mimo swojej maksymalnej bieli, nie sprawia wrażenia sterylnego. Ciekawy może być fakt, że Skandynawowie drewno kładą nie tylko w tradycyjnych pomieszczeniach, jak sypialnia lub salon, ale także w kuchni oraz łazience. Może i Ty się pokusisz na takie ciekawe rozwiązanie?