Barwa – sposób na nowe życie wnętrza

To właśnie ona sprawia, że całość nabiera nowego charakteru i smaku. W takim razie wybierz, w jakim kolorze Ci do twarzy i udekoruj nim swoje ulubione pomieszczenie. A może postawisz na wszystkie ściany, które Cię otaczają? Szalej i ciesz się!

living-room-647005_1280

Minimalizm jest ciągle w modzie, jednak warto nada mu nieco odmiennego charakteru. W końcu ileż można spoglądać na te same kolory? Czasem potrzebny jest punkt, który w ciągu dnia zreflektuje Cię do pracy i doda energii. W takich momentach przybywają dodatki w soczystych barwach, które rozświetlają wnętrze i sprawiają, że staje się znacznie bardziej radosne. Nie bój się, że poczujesz się przytłoczony nadmiarem barw. Wybierz tylko dwa kolory, albo nawet jeden i pobaw się nim. Dodatki są najprostszym sposobem na wniesienie nieco życia do pomieszczenia, bez większego nakładu czasu i pieniędzy. Dodatkowo, jeśli efekt Ci się nie spodoba, możesz spokojnie z nich zrezygnować.

kitchen-1640439_1280

Kuchnia bez zbędnych dodatków

Z pewnością pozwala się odnaleźć i ułatwia codzienne obowiązki. W szafkach leżą najbardziej potrzebne i najczęściej używane przedmioty, a na blatach jest ład i porządek? Jednak nie sądzisz, że przydałoby jej się trochę poczucia humoru i uśmiechu? Co powiesz na stylowy ekspres do kawy w niestandardowym kolorze? Nie może go zabraknąć u miłośnika kofeiny. Nowocześni, młodzi ludzie nad wyraz cenią sobie walory kuchenki mikrofalowej. Jednak najważniejsza jest jakość. Nie zapominaj, że dobra jakość potrafi być także oryginalnie wykonana.

ca4

Kolorowe dodatki

Zazwyczaj minimalizm równa się białym i beżowym ścianom oraz dodatkom. Niekoniecznie tak jest, ponieważ może on się tyczyć każdego koloru i stylistyki. Pomieszczenie nie musi wyglądać na nudne. Wystarczy, że zachowasz podobną tonację kolorystyczną, jednak pobawisz się dodatkami, które będą kontrastowały. Zawieszony na suficie łapacz snów, kryształowy żyrandol lub lustro na całą ścianę sprawią, że kolor wyda się żywszy i bardziej majestatyczny. Możesz także wprowadzić kolorowe dodatki, jak dywan w czarno-białą szachownicę lub folklorystyczne wzory na narzucie i poszewkach na poduszki.

room-1821636_1280

Różne odcienie szarości

I nie tylko jej. Zabawa odcieniami potrafi sprawić, że wnętrze wciąż pozostaje minimalistyczne, jednak znacznie bardziej się ożywia. Jednocześnie masz szansę podkreślić miejsca, które są dla Ciebie najbardziej znaczące. Pomieszczenie może również zostać ożywione wybranym, soczystym kolorem. Co powiesz na moc czerwieni i pomarańczy? Nie przesadź, żeby całość nie odstawała od reszty pomieszczeń i nie stała się nadto przytłoczona. Na początek pobaw się akcesoriami. Jeśli postawisz na różne odcienie tej samej barwy, możesz uzyskać interesujący efekt przejścia.