Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim? To możliwe!

Uwielbiasz norweskie wzory, a skandynawski minimalizm jest Twoją wymarzoną dekoracją wnętrza? Planujesz remont pokoju swojego dziecka, jednak denerwuje Cię, że będzie odbiegać od reszty pomieszczeń? W takim razie, co powiesz na zaaranżowanie pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim?

dz4

Styl skandynawski to nie tylko biele i szarości, ale także pastele. Doskonale będą się prezentowały w pokoju małego dziecka i nie tylko. To również doskonała opcja zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Zwłaszcza, gdy w pastelach planujesz zaaranżować pokój malucha, którego płci jeszcze nie znasz. Wnętrze pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim powinno się kierować podobnymi zasadami, jak każdego innego pokoju. Doskonale prezentuje się z meblami i dodatkami w stylu vintage oraz shabby chic. Warto zaaranżować pokój tak, by istniała możliwość jego zmiany. W końcu dziecko rośnie i jego zainteresowania także. Zarówno kolorystyczne, jak i dekoratorskie. Posiadasz niski sufit i nie wiesz, jak rozmieścić pod nim meble? To wcale nie takie trudne, jak Ci się wydaje, jednak w miejscu, gdzie pojawia się skos możesz urządzić miejsce do zabawy. Dzieci zazwyczaj bawią się na podłodze, dlatego nie tylko wykorzystasz miejsce, które nie posiada wiele zastosowań, ale na dodatek nie zabierzesz sobie dodatkowej przestrzeni. Pod skośnym sufitem sprawdzi się również łóżko dla Twojego dziecka, jednak w tym przypadku konieczne może okazać się obniżenie podłogi. O ile w domu jest to wykonalne, w mieszkaniu niestety niekoniecznie.

dz2

Zabawa kolorami

Pastele w pokoju dziecięcym to nie tylko rozwiązanie aranżacyjne, ale także urokliwy dodatek. Jak sprawić, aby pasował do pokoju, a równocześnie nie był zbyt cukierkowy? W takim przypadku postaw na bazę, jaką będzie pomalowana na biało ściana, podłoga oraz komplet mebli, czyli komoda, szafa, łózko oraz stolik nocny. Całość może zostać przełamana delikatnymi pastelowymi kolorami. Delikatne róże sprawdzą się w pokoju małej princessy natomiast błękity to idealna kolorystyka dla chłopca. Oczywiście polecamy przełamanie schematów lub postawienie na uniwersalne odcienie gołębiej szarości lub delikatnego camelu. Nad łóżeczkiem postaw na kropkowane naklejki, które bardzo łatwo się zmywają lub fototapetę z motywem ulubionej postaci. Twojemu dziecku na pewno będzie się przyjemniej zasypiać.

dz1