Jak wybrać choinkę?

Dobrze wiesz, że Twoja choinka powinna być piękna, pachnąca i z cała pewnością gęsta. Tylko gdzie i jak znaleźć odpowiedni model? Wszystkie wydają się takie same i ciężko jest wybrać takie drzewko które doskonale sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu. Podpowiemy Ci, jak wybrać wymarzoną choinkę.

theme-christmas-23071

Ile ludzi, tyle miłośników choinek i to w przeróżnej postaci. Niektórzy marzą o pachnącej jodle, inni preferują świerk albo sosnę. W tym przypadku postaw na swoje upodobania, bo to one są teraz najważniejsze. Warto jednak zastanowić się nad ich praktycznym użytkowaniem. Przede wszystkim Twoje drzewko powinno być jak najbardziej świeże, dlatego warto kupić choinkę dopiero na dzień lub dwa przed Wigilią. Niestety, producenci swoje drzewko przechowują nawet miesiąc wstecz, co powoduje, że stają się one nieco zeschnięte i mają coraz mniej igieł. Jest duże prawdopodobieństwo, że taka choinka nie przetrwa próby czasu tegorocznych świąt. Zanim zdecydujesz się na zakup, podpytaj sprzedawcę o sposób przechowywania choinki oraz jej transportowanie.

socks-1340553_1280

Jak w takim razie wybrać najlepiej prezentujące się drzewko? Przede wszystkim poświęć mu odrobinę czasu podczas jego wyboru. Wystarczy, że rozłożysz jego gałęzie, a całą choinkę dokładnie obejrzysz. Przede wszystkim powinno posiadać gęsto rozłożone gałęzie oraz być symetryczne. Igły nie powinny ulec przesuszeniu, a mieć mocno zielony odcień. Mała wskazówka – gdy odchylisz je w stronę pod włos, a one zaczną odpadać… to znak, że choinka szybko się ich pozbędzie.

the-christmas-tree-1081317_1280

Choinka wybrana, ale jak teraz przetransportować ją do domu, aby zachowała swoją świeżość? Jeśli planujesz jazdę samochodem, najlepiej, jeśli choinka wyląduje na dachu. Pamiętaj aby pień znajdował się z przodu. Nie zapomnij jednak o dokładnym zabezpieczeniu choinki ochronną siatką. Z pewnością przyda się również folia, która dodatkowo zadba o zabezpieczenie choinki. Pęd powietrza nie zniszczy gałęzi. Jeśli ją niedokładnie zabezpieczysz, po dłuższej jeździe choinka może Cię zaskoczyć… bo okaże się cała wyschnięta.

new-years-eve-1382411_1280

Podczas szukania miejsca w domu na swoje drzewko zapamiętaj, że spokojnie może ono zostać w zamontowanym stojaku. Postanowiłeś zakupić choinkę na kilka dni przed Wigilią? W takim razie przechowują ją w chłodnym miejscu, a pień koniecznie umieść w wodzie. Najpierw zdejmij folię, a z pnia pozbądź się umieszczonego drewnianego plastra. Na co dzień choinka powinna znajdować się z daleka od światła, przeciągu czy zbytniego ciepła. Może to spowodować jej szybkie wyschnięcie. Drzewko będzie dodatkowo dłużej żywotne, jeśli będzie umieszczone w stojaku z umieszczoną w nim wodą. Końce pnia powinieneś koniecznie spiłować. Drzewo traktuje wodę jak intruza i automatycznie leczy swoje „rany” żywicą. Możesz również zastosować odżywkę stosowaną do ciętych kwiatów.

the-christmas-tree-1081321_1280