Czy da się zaaranżować mieszkanie bez ścian?

Wydaje Ci się to niemożliwe? A jednak! Nowoczesne mieszkania oferują rozwiązania, o których do tej pory nawet Ci się nie śniło. Tym bardziej, jeśli chodzi o mieszkanie… którego nic nie dzieli. Zastanawiasz się, jak? W takim razie się przekonaj.

kitchen-1416383_1280

Czego to świat nie wymyśli. W końcu kto wpadłby na to, żeby mieszkanie nie posiadało barier, które oddzielają jedno pomieszczenie od drugiego? Ostatnie lata pokazują, że takie rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne, wręcz rozchwytywane. Coraz częściej spotkać można się z trendem, którego zadaniem jest połączenie wszystkich pomieszczeń, jakie posiadasz w swoim domu. Można pomyśleć, że tym samym tworzysz pojedyncze wnętrze, które oddziela się jedynie dekoracjami oraz sposobem aranżacji. Nie musisz już bawić się w zamykanie drzwi za sobą, ani niepotrzebne naciskanie klamki. Teraz masz możliwość przemieszczania się w jakikolwiek sposób. Polecamy jednak zapytać swojego dziecka, czy nie ma nic przeciwko na taki brak prywatności.

logs-1807830_1280

Brak ścian to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto posiada mały metraż mieszkania, a ściany zabierają mu jedynie cenną przestrzeń. Szczególnie sprawdzi się w przypadku aranżacji mieszkania dla singla lub kochającej się pary. Rodzina posiadająca dzieci powinna mocno się zastanowić nad takim rozwiązaniem, które na dłuższą metę może okazać się zbyt uciążliwe. W przypadku rodziny otwarta przestrzeń może się sprawdzić tylko, jeśli mieszkanie jest dwupoziomowe lub jest to osobny dom mieszkalny. Na parterze wystarczy zrezygnować ze ścian, jednak na piętrze przyda się jednak, aby pomieszczenia zostały wydzielone, a każdy posiadał swoje miejsce. To doskonale rozwiązanie dla domowników, którzy cenią sobie prywatność, ale także wspólne spędzanie czasu podczas rodzinnych obiadów lub czasu wolnego.

living-1733750_1280

Mieszkanie bez ścian najlepiej zaaranżować w stylu nowoczesnym, ponieważ samo w sobie jest bardzo oryginalne. Warto postawić na proste modele mebli, które nie posiadają żadnych zbędnych dekoracji i udziwnień. Nie sprawdzą się także zbyt wyszukane faktury, które będą próbowały przyćmić całość wnętrza. Pomieszczenie, które nie zostało podzielone powinno unikać bałaganu, co niestety zmusza Cię do ciągłych porządków. Nie możesz sobie także pozwolić na zbędne dodatki, które sprawią wrażenie chaosu. Z pewnością jest to bardzo ryzykowne rozwiązanie, jednak… „kto nie ryzykuje, ten nie zyskuje”.

shop-633920_1280